10.6 C
Szczecin
28 kwietnia 2024
Miasto Szczecin Polska/Świat

Ułatwią pracę policji. Funkcjonariusze otrzymali 17 radiowozów

Komfort służby i szybkość działania. Do zachodniopomorskiego garnizonu policji trafiło w czwartek 17 nowych radiowozów, które służyć będą policjantom w Szczecinie, Świnoujściu czy Kołobrzegu. Wartość inwestycji to ponad 5 milionów złotych. Pieniądze na zakup pojazdów pochodziły m.in. z rządowego Programu Modernizacji Służb Mundurowych.

Nowoczesne i dostosowane do realiów XXI wieku. 12 tzw. furgonów zasili Oddział Prewencji Policji w Szczecinie. Wykorzystywane będą m.in. do akcji poszukiwawczych, pościgowych czy zabezpieczania zgromadzeń.

– „Sprzęt jest bardzo przydatny, bardzo nam go brakowało w służbie, aktualny sprzęt, który widzimy już jutro, wchodzi do służby i będzie go można zobaczyć na drogach Szczecina.” – powiedział Grzegorz Nakoneczny z KMP w Szczecinie.

5 ambulansów pogotowia ratunkowego trafi do policjantów m.in. w Szczecinie, Świnoujściu czy Kołobrzegu. – Wyposażone są tak naprawdę we wszystko, co potrzeba policjantom, aby szybko, sprawnie i jak najbardziej profesjonalnie obsłużyć, każde zdarzenie drogowe – mówi nadinsp. Tomasz Trawiński, komendant wojewódzki policji w Szczecinie. 

Koszt pojazdów to przeszło 5 milionów złotych. Pieniądze na zakup radiowozów pochodziły m.in. z rządowego Programu Modernizacji Służb Mundurowych.

– „Ten wielki Program Modernizacji Służb Mundurowych i największej z tych służb, czyli polskiej policji rozpoczął się w 2017 roku, wcześniej takiego programu nie było i pewnie podniosą się głosy, że inni też by to zrobili, inni też wygospodarowali, by te środki, no tylko jakoś nie wygospodarowali.” – zaznaczył Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

Od 2017 roku do polskiej policji, Straży Pożarnej i Granicznej trafiło z rządowego programu ponad 9 miliardów złotych. Pieniądze były przeznaczone m.in. na inwestycje budowlane, ale i sprzęt. W czerwcu, dzięki środkom z rządowego programu otwarto nowoczesny komisariat policji w Mielnie. Koszt modernizacji obiektu wyniósł ponad 5 milionów złotych.

– 'Bezpieczeństwo jest absolutnym priorytetem rządu i chciałem to dobitnie właśnie tutaj w Mielnie potwierdzić.” — mówił 1 czerwca Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Kolejnym priorytetem, jak deklarują politycy Prawa i Sprawiedliwości jest odtwarzanie zlikwidowanych przed laty posterunków i komisariatów policji. – Jest dość duże chuligaństwo, także niestety trzeba, by to było zlikwidować – mówi jeden z mieszkańców Szczecina. 

W regionie posterunki wróciły już m.in. do Ostrowic, Dziwnowa, Kołbaskowa i Dygowa. – Chodzi o to, żebyście Państwo, mieszkańcy Dygowa czuli się pewnie, bezpiecznie, że zawsze w tym miejscu otrzymacie wsparcie, otrzymacie pomoc — mówił 5 grudnia 2016 roku Mariusz Błaszczak, b. minister spraw wewnętrznych i administracji. 

Według danych MSWiA, w latach 2008-2015 zlikwidowano na terenie całego kraju 477 posterunków policji. Od 2016 roku rząd przywrócił 139 z nich i planuje kolejne.

Źródło/fot.: TVP Szczecin 

Related posts

Rządowy program zachęcający firmy do zwiększenia produkcji amunicji

AZ

Nowa sala operacyjna w Szpitalu Wojskowym

JK

Morskie elektrownie szansą dla regionu

AZ

Osoby powyżej 60 roku życia otrzymają zaproszenia na szczepienia

Admin

Komitet Polityczny PiS zaakceptował nową strukturę okręgową partii i powołał 16 „opiekunów województw” 

AZ

20 miliardów złotych. Wnioski rozpatrzone, decyzje ws. Polskiego Ładu już w poniedziałek

KM

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie