25,4 C
Szczecin
12 lipca 2024
Miejsce Kwarantanny
Powiat Stargardzki Zdrowie

Miejsca wyznaczone do kwarantanny- przygotowane na przyjęcie osób, w związku z zagrożeniem ekspansją SARS- Cov2 w powiecie stargardzkim

Wszystkie gminy wyznaczyły miejsca kwarantanny na swoim terenie. Kierowani tam będą ci, którzy mieli kontakt z osobami oczekującymi na wynik testu, potwierdzającego lub wykluczającego obecność koronawirusa. Ostatniej doby w Bursie Szkolnej- jednym z miejsc kwarantanny na terenie Stargardu- przebywały dwie takie osoby, oczekujące na wyniki testów, które mogły mieć kontakt z chorymi. Zakończyły kwarantannę po tym, jak wyniki testów okazały się negatywne.


Według oficjalnych i potwierdzonych danych, na Pomorzu Zachodnim mamy 5 przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy osoby poddane hospitalizacji na oddziale zakaźnym szczecińskiego szpitala przy Arkońskiej, to mieszkańcy powiatu stargardzkiego. Z tego powodu na terenie powiatu obowiązują ścisłe procedury nadzoru sanitarno- epidemiologicznego.
Gmina Wiejska Stargard utworzyła swój punkt kwarantanny w Barzkowicach. Skierowano tam osobę, która oczekiwać będzie na wyniki przeprowadzonych testów.


Wokół tej sprawy w przestrzeni medialnej pojawiły się informacje, wymagające sprostowania. Przede wszystkim, jak czytamy w jednym z portali, osoby tej nie skierowano do miejsca kwarantanny ze względu na to, że źle się poczuła. Osoba ta sama przekazała Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, że w trakcie wykonywania swoich obowiązków zawodowych, mogła mieć kontakt z osobą potencjalnie zakażoną. Z własnej inicjatywy poddała się więc kwarantannie, oczekując na wyniki testu.


Prosimy, by nie mylić miejsc kwarantanny z miejscami izolacji osób zakażonych koronawirusem. Wyznaczone przez gminy miejsca przeznaczone są dla osób zdrowych, u których nie wykryto objawów choroby. Przebywają tam prewencyjnie, by wykluczyć ewentualność zakażenia. To jedno z ogniw systemu, zabezpieczającego przed ekspansją wirusa.


Powiat Stargardzki przypomina też, że potwierdzonych danych na temat sytuacji w regionie udzielają wyłącznie rzecznicy Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie oraz Powiatowej i Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarnej.

Źródło: https://powiatstargardzki.pl/aktualnosci/pokaz/993_miejsca_wyznaczone_do_kwarantanny-_przygotowane_na_przyjecie_osob_w_zwiazku_z_zagrozeniem_ekspansja_sars-_cov2_w_powiecie_stargardzkim?fbclid=IwAR3MKOph0aqw9bhjfc-L1yyo3owdMpKORB0ye_E583Kl32Sqg8Magi9URQo

Related posts

Wychodzisz z domu? Zasłoń usta i nos!

Admin

Ponad 10 tysięcy szczepień w ciągu miesiąca podano w Netto Arenie

Admin

Trwa budowa Fabryki Wody

Admin

Koszalin. W przyszłym tygodniu rusza pilotażowy punkt szczepień powszechnych

Admin

Od 1 lutego otwarte sklepy w galeriach handlowych oraz galerie sztuki i muzea

Admin

Darmowe testy na niemieckiej granicy

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie