10.8 C
Szczecin
24 września 2023
Infrastruktura Powiat Koszaliński Wiadomości

Ostatnie prace. Coraz bliżej oddania nowego wiaduktu w Koszalinie

W pierwszej połowie lipca będzie można przejechać nowym wiaduktem w ciągu alei Monte Cassino w Koszalinie. Tyle jeszcze zajmie uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu po zakończeniu prac budowlanych. Będzie za to bonus – remont nawierzchni odcinka łączącego most z ulicą Fałata. Bez opóźnień realizowana jest natomiast naprawa innego wiaduktu, na Władysława IV.

Korki, korki i jeszcze raz korki. To niczym odkrywanie Ameryki na nowo. Po Koszalinie jeździ się fatalnie. Od ponad trzech lat trwa epopeja związana z zamknięciem, zawaleniem się starego i budową nowego wiaduktu w ciągu alei Monte Cassino. Władze miasta zapewniają, że do końca czerwca prace zostaną ukończone, pozostanie tylko oddanie obu mostów, tworzących wiadukt wraz z dokumentacją.

– Ta dokumentacja oczywiście posłuży do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. Chcielibyśmy, aby w tej pierwszej części lipca oddać do użytku oba mosty – powiedział Robert Grabowski z Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

To dobra wiadomość, bo termin zakończenia inwestycji przesuwano już kilka razy. Będzie też bonus: wraz z położeniem asfaltu na nowym wiadukcie, nową nawierzchnię zyska też odcinek na jego przedłużeniu, aż do ulicy Fałata.

– W najbliższym czasie doprowadzimy do porozumienia z wykonawcą. Będziemy się starać, by tę realizację prowadzić równocześnie – powiedział Marcin Żełabowski, z-ca dyr. Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie.

Bez zakłóceń przebiegają prace przy remoncie innego wiaduktu, w ciągu ulicy Władysława IV. Oddano już nawierzchnię jednej nitki, trwają prace na drugiej.

– Jesteśmy zadowoleni, bo wszystkie prace idą zgodnie z harmonogramem. Nie przewidujemy tu jakichś przesunięć terminu – powiedziała Anna Grabuszyńska-Hewelt, dyr. Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie.

Przewidywany termin ukończenia inwestycji to październik tego roku.

Źródło: TVP3 Szczecin

Related posts

Nie wystarczy stary hełm i toporek. Strażacy ochotnicy z pieniędzmi na nowy sprzęt

KM

E-usługowe podsumowanie roku 2020

Admin

Śledztwo ws. stada jeleni na jeziorze

Admin

Premier: dziś rolnik to zawód podwyższonego ryzyka, obowiązkiem rządu jest to ryzyko minimalizować

AZ

Zachodniopomorskie/ Letni obóz dla polskiej i ukraińskiej młodzieży z drużyn pożarniczych w Gościnie

AZ

Wykonawca pierwszego etapu obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu DK13 wybrany

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie