9.1 C
Szczecin
24 września 2023
Miasto Szczecin Opinie Polska/Świat Wiadomości

800 plus zamiast 500 plus. Co na to szczecinianie?

500 plus wzrośnie do 800 złotych. To pierwsza waloryzacja świadczenia od momentu uruchomienia programu rodzina 500 plus.

Zapowiedział ją lider PiS Jarosław Kaczyński, podczas niedzielnej konwencji w Warszawie.

Zasady przyznawania się nie zmienią, co oznacza, że 800 plus będzie przysługiwało wszystkim dzieciom do lat 18 – bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Wyższe świadczenie ma być wypłacane wraz z początkiem nowego roku.

A co na ten temat sądzą mieszkańcy Szczecina? – to sprawdził nasz reporter. – 800 zł, to chyba dobrze, przy tej stopie inflacji tym bardziej. – To jest rozdawnictwo i powinno się skończyć, bo to wszystko idzie z naszych pieniędzy. – Dla tych, którzy są w takiej potrzebie to istotne. – Super, cieszymy się z tego, dziecku można coś kupić, zainwestować w nie. – Dużo było biedy, te 800 zł to pomoc. – Jest dobra, ale dla tych którzy mają mało, ale nie dla każdego po równo… – Jak wiedziecie, są różne zdania, ale wszystkie dzieci są równe – mówili szczecinianinie.

Przypomnijmy, że program Rodzina 500 plus wystartował w kwietniu 2016 roku. Obecnie korzysta z niego ponad 6,5 mln dzieci.

Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

Kolegiata w Stargardzie na finiszu remontu

AZ

P. Szefernaker o kosztach pomocy dla uchodźców z Ukrainy: jest na takim poziomie, jaki planowaliśmy

JK

Szczecin/ Spacer i film z okazji rocznicy ślubu Bogusława X i Anny Jagiellonki

AZ

Nowe przystanki PKP w Koszalinie, Kołobrzegu i Świdwinie

AZ

„Niezależnie od tego, kto będzie rządził Polską, należy prowadzić rozmowy z Niemcami w sprawie reparacji”

AZ

Bilet na mecz Pogoni Szczecin za 1000 złotych

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie