21.9 C
Szczecin
5 czerwca 2023
Miasto Szczecin Ważne

Kilkaset paczek trafi do Polaków na kresach

Paczka ma wartość 100 złotych, a gdy dojedzie na Litwę, wzrasta do 150. Tam jest drogo i nasza pomoc jest potrzebna – mówi Wojciech Woźniak z Fundacji Polskich Wartości.

We wtorek wolontariusze pakowali paczki, które trafią do Polaków na Litwie jeszcze przed świętami.

– Olej, który o nas kosztuje nas 10 zł, tam jak byliśmy w grudniu, to w ramach promocji w sklepie spożywczym był po 17 złotych. Ceny są naprawdę dużo wyższe. Śmietana kosztowała chyba około 2 euro z groszami. Dużo mniejsze są dochody naszych Polaków, a szczególnie starszych osób, które są na emeryturach. Mamy panią Halinkę, którą odwiedzamy, która ma 163 euro swoich całkowitych dochodów – mówi Woźniak.

Spakowano 600 paczek żywnościowych, oprócz tego wiele innych darów – opowiada Ludwik Maik, który pakuje paczki już wiele lat.

– Szybko idzie i mamy dzisiaj dużo chętnych do pomocy, bo i wojsko i szkoła katolicka nam tutaj wczoraj też pomagała, dzisiaj też przyszli., młodzież. Bardzo się cieszymy, że tych ludzi chętnych do pracy jest coraz więcej. Fajna akcja, trzeba ją propagować i nagłaśniać, bo to przecież jest dla naszych rodaków, którzy tam pozostali po tych niedobrych czasach – mówi Maik.

Samochód ciężarowy z paczkami dla Polaków na Litwie wyruszy we wtorek.

Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

To wybór między Polską plus, a Polską minus – podsumowanie kampanii

Admin

Szczecin/ Wystawa „Wojna wyrysowana kredkami” w Zamku Książąt Pomorskich

JK

ZUS czeka na klientów online – startują e-wizyty

Admin

Radzieckie pomniki muszą zniknąć – to stanowisko IPN. W regionie zostało ich jeszcze kilka

AZ

To już końcówka prac na trasie S11

AZ

Sejm upamiętnił 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie