4.4 C
Szczecin
26 lutego 2024
Powiat Wałecki Sport

Nadleśnictwo Wałcz zmodernizowało pięciokilometrową leśną ścieżkę edukacyjno-sportową

Korzystają z niej mieszkańcy, turyści, sportowcy – amatorzy, ale też zawodnicy, którzy przebywają w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu.

Dzięki modernizacji ścieżka jest wygodna i bezpieczna. Wojciech Gdaniec, nadleśniczy Nadleśnictwa Wałcz powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że inwestycję przeprowadzono we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu: – Został wykonany łącznik pomiędzy jeziorem Raduń a jeziorem Mała Perełka. Wyprofilowana została nawierzchnia, usunięto kamienie, które stwarzały zagrożenie dla jadących tą drogą turystów, mieszkańców czy zawodników, którzy trenują w Centralnym Ośrodku Sportu. Na drodze położono kruszywo. Można już bezpiecznie korzystać z tej drogi, zapraszamy.

W piątek na zmodernizowanej – choć zaśnieżonej – ścieżce trenowali m.in. przebywający na zgrupowaniu w Wałczu zawodnicy młodzieżowej kadry Polski hokeja na trawie. Ich szkoleniowiec Jacek Adrian powiedział, że treningi w takich miejscach to też ważny element przygotowań sportowców: – Wszystko to, co realizujemy poza ośrodkiem jest dla nas ważne. Nasi zawodnicy korzystają z infrastruktury leśnej, potrzebują wyjść na trening tlenowy, interwałowy, korzystamy z tych ścieżek. Mamy tu idealne warunki.

Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu Zdzisław Ryder podkreślił, że nie jest to pierwszy i na pewno nie ostatni raz, kiedy ośrodek współpracuje z Lasami Państwowymi: – Modernizacja wynikała m.in. z potrzeb kadry lekkoatletów, ale też innych zawodników, którzy bardzo chętnie korzystają z leśnego odcinka. Planujemy także, przy współpracy z nadleśnictwem, umieszczenie tablic, na których będą oznaczone trasy biegowe, m.in. odległości w kilometrach.

Ścieżka, której fragment zmodernizowano to także leśna trasa edukacyjna, z tablicami informacyjnymi o różnej tematyce. Jej całkowita długość to ok. pięć kilometrów.

Źródło/ prk24.pl/ Fot. Przemysław Grabiński

Related posts

Nowe atrakcje dla mieszkańców Połczyna Zdroju. Nowoczesny skatepark oraz dwa boiska do siatkówki plażowej oficjalnie oddane do użytku

JK

Najlepsi golfiści przyjadą walczyć do naszego regionu

JK

Szymon Marciniak sędzią finału piłkarskich MŚ w Katarze

AZ

Jens Gustafsson nie potrzebuje nowego napastnika

JK

Polski Turniej Wagi Ciężkiej. Paweł Sowik z Wałcza z szansą na zawodową karierę

Admin

Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie. Tłumy ruszyły na spotkanie z idolami.

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie