21.9 C
Szczecin
5 czerwca 2023
Ważne Wiadomości

Setki wozów strażackich dla OSP. Zachodniopomorskie otrzyma 24

Ochotnicze Straże Pożarne otrzymają dofinansowanie do 675 wozów strażackich. 24 z nich trafi do strażaków w woj. zachodniopomorskim – min. do Polanowa, Trzcińska-Zdroju, Człopy, Parlina, Karcina, Wyszomierza i Rydzewa.

-W skali kraju w 2015 roku było przekazane dofinansowanie na zakup 190 wozów. Z roku na rok to rosło i w tym roku jest rekordowa liczba ponad 670. To pokazuje jak bardzo rząd inwestuje w dofinansowanie zakupu tego typu sprzętu – zaznaczył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Paweł Szefernaker.

– Strażacy coraz częściej zajmują się wieloma innymi kwestiami związanymi z bezpieczeństwem, niż tylko gaszeniem pożarów. Potrzebują sprzętu, by mogli przejechać do wypadku. Strażacy-ochotnicy są niezwykle ważnym miejscem w lokalnej społeczności – dodał minister Szefernaker.

Również wiceminister Maciej Wąsik podkreślił, że jest to znacząca inwestycja w bezpieczeństwo w naszym kraju.

-Od tego momentu samorządy i straże mogą rozpoczynać przetargi, mogą rozpoczynać proces zakupów. Jest to ogromne zasilenie polskiej ochrony przeciwpożarowej, ogromne wzmocnienie Ochotniczych Straży Pożarnych, bardzo ważny element na mapie bezpieczeństwa Polski – mówił wiceminister Maciej Wąsik.

Nowe wozy strażackie zastąpią te wysłużone, prawie 30-letnie samochody gaśnicze. Poprawi to komfort pracy strażaków.

-Na pewno w znacznym stopniu podwyższy to gotowość bojową danych jednostek. Dzięki tym samochodom będą mogły szybciej i sprawniej uczestniczyć w różnego rodzaju akcjach ratowniczo-gaśniczych – zapowiada Paweł Trzaskoś, prezes OSP w powiecie gryfińskim, gdzie wozy trafią do jednostek w Trzcińsku-Zdroju, Lisim Polu i Starym Czarnowie.

W sumie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymają 180 lekkich pojazdów strażackich, 78 wozów ciężkich i 417 – średnich.

Źródło/ Radio Szczecin/ Fot. www.gov.pl/web/mswia

Related posts

„Niech ten pomnik przypomina o człowieczeństwie”

AZ

Kowalczyk: mąki nam nie zabraknie; mamy zapasy cukru

AZ

Zachodniopomorskie/ Zarząd Województwa z absolutorium

AZ

Ponad 100 mln zł dla gmin i powiatów na poprawę stanu dróg lokalnych

Admin

Zachodniopomorskie/ Blisko 18 mln zł na wsparcie osób niepełnosprawnościami, ich opiekunów i rodzin

JK

Szczecin/ Mały Przegląd Wielkich Filmów – od soboty

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie