10.9 C
Szczecin
25 marca 2023
Miasto Szczecin Nauka Wiadomości

Ranking Perspektywy 2023. 55 szkół z regionu z wyróżnieniami

55 liceów i techników z naszego województwa otrzymało wyróżnienia w Rankingu Perspektywy 2023. Wręczył je wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki i zachodniopomorska kurator oświaty Katarzyna Koszewska.

Oceniano wyniki matur oraz udział uczniów w olimpiadach. Dariusz Siemasz z Zespołu Szkół w Resku podkreślił że w małych miejscowościach nie jest łatwo startować w takim konkursie.

– Jest ciężko, ponieważ nabór i rekrutację prowadzimy wyłącznie na potencjale naszych uczniów, absolwentów szkół podstawowych. Nie są to dzieciaki wyselekcjonowane, ale nasi wychowankowie. Dlatego też zdobycie takiego tytułu – Tarczy Brązowej – jest dla nas bardzo znaczące i świadczy o prestiżu szkoły – podkreślił.

Wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki mówił, że w kwestiach oświaty powinniśmy działać ponad podziałami politycznymi.

– Nauczyciele i szkoła dzisiaj mają rolę szczególną dlatego, że niestety tak jest, takie są procesy społeczne. Rodzice coraz mniej uczestniczą w wychowaniu swoich dzieci. Wszyscy to zauważamy, wszyscy dostrzegamy problemy, które temu towarzyszą. Oczywiście, to jest również wyzwanie społeczne i polityczne, jak ten negatywny trend odwrócić – dodał wojewoda.

Wśród liceów pierwsze miejsce zajęło szczecińskie LO numer XIII. Wśród techników – Technikum Organizacji i Zarządzania ZS VIII.

Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

Trwa remont kołobrzeskiego dworca PKP

AZ

Bez jego uporu nie byłoby polskiego Szczecina. Trwa zbiórka na tablicę Piotra Zaremby

Admin

Przedszkole bez krzyży na ścianach. Decyzja bez konsultacji z rodzicami

AZ

Gmina Kamień Pomorski wspiera służbę zdrowia oraz straż pożarną

Admin

Premier Morawiecki w „La Repubblica”: „Potrzebujemy europejskiej jedności”

AZ

Wybory prezydenckie 2020. Seniorzy, kobiety w ciąży głosują bez kolejki

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie