21.6 C
Szczecin
29 maja 2024
Powiat Wałecki

W Ostrowcu pod Wałczem trwa remont ośrodka Caritasu. Dzięki modernizacji instytucja zaoszczędzi na rachunkach

Fotowoltaika oraz pompy ciepła to tylko część z rozwiązań, które zostaną zainstalowane w ośrodku. Mateusz Kaczmarek, kierownik placówki zaznaczył, że po remoncie obiekt będzie samowystarczalny energetycznie.

– Do tej pory płaciliśmy kolosalne rachunki za energię. Dzięki remontowi, będziemy mogli więcej przeznaczać na naszą działalność, w tym kolonie dla dzieci – powiedział Mateusz Kaczmarek.

Kierownik ośrodka przekazał, że ponad 5 milionów złotych na ten projekt stanowi dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: – Inflacja oraz wojna w Ukrainie spowodowały, że remont naszej placówki bardzo się wydłużył. Dzięki tym pieniądzom jesteśmy w stanie dokończyć zaplanowaną modernizację.

Prace budowlane obejmują też m.in. modernizację pomieszczeń i zmianę ich układu. To pozwoli na zwiększenie liczby miejsc w ośrodku.

Pracownicy Caritasu początkowo zakładali, że remont ośrodka ma zostać ukończony do końca maja. Nie ma jednak pewności, że w tym terminie uda się to osiągnąć.

Całkowity koszt modernizacji ośrodka wyniesie około 6,5 miliona złotych. Z oferty i wsparcia ośrodka Caritas w Ostrowcu korzystają nie tylko dzieci i młodzież, ale także seniorzy z regionu.

Źródło/ prk24.pl/ Fot. Facebook – Ośrodek Caritas Ostrowiec k. Wałcza

Related posts

Nadleśnictwo Wałcz zmodernizowało pięciokilometrową leśną ścieżkę edukacyjno-sportową

JK

Coraz mniej obszarów wykluczonych komunikacyjnie

Admin

Wałeckie inspiracje dla Szczecinka. Co zrobić z wieżą ciśnień?

Admin

Zachodniopomorskie/ Nowoczesna sortownia odpadów powstała w Mirosławcu

JK

Zmiany w funkcjonowaniu miasta

Admin

Już widać pierwsze efekty programu budowy stu obwodnic

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie