13.7 C
Szczecin
5 czerwca 2023
Polska/Świat Wiadomości

UE/ Europoseł Brudziński: Polska jest w czołówce państw transparentnie wydających środki unijne

Polska jest wymieniana w czołówce państw transparentnie wydających środki unijne – zwracał uwagę eurodeputowany PiS Joachim Brudziński podczas debaty w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, poświęconej sprawozdaniu rocznemu za 2021 r. na temat ochrony interesów finansowych UE i zwalczania nadużyć finansowych.

Brudziński zauważył, że jest to kolejna debata, podczas której pojawiają się kuriozalne zarzuty pod adresem Polski. Europoseł zwrócił jednak uwagę, że w omawianym sprawozdaniu, w żadnym punkcie nie wskazuje się na nieprawidłowości w wydawaniu środków unijnych przez Polskę. Jak stwierdził, jest wręcz przeciwnie – Polska jest wymieniana w czołówce państw transparentnie wydających środki unijne, jak również w czołówce państw zwalczających i wskazujących ewentualne nieprawidłowości w ich wydawaniu.

W tym kontekście europoseł PiS dopytywał, dlaczego do Polski ciągle nie wpłynęły środki z KPO i dlaczego próbuje się straszyć Polskę i Polaków wstrzymaniem finansowania w ramach kolejnej perspektywy budżetowej.

„Słyszymy ciągle jakieś bzdury o rzekomym łamaniu praworządności w Polsce. A jak wygląda praworządność w sercu europejskiej demokracji? Tu, w Parlamencie Europejskim, każdy kolejny dzień przynosi porażające informacje. Ci z lewej strony sali, którzy tak chętnie atakują Polskę, mają najwięcej na uszami” – stwierdził polityk.

Zdaniem Brudzińskiego kluczowa jest odpowiedź na pytanie, kto finansował raporty wymierzone w Polskę. „Maroko, Kuwejt? – nie sądzę. Czy może Rosja, która konsekwentnie próbuje niszczyć obraz Polski w oczach europejskich obywateli?” – zastanawiał się Brudziński.

Europoseł podkreślił, że Polska jest państwem praworządnym, a środki unijne, które Polsce się należą, są wydawane w sposób transparentny.

Źródło/ PAP/ Fot. multimedia.europarl.europa.eu

Related posts

Do Turcji i Bułgarii dolecimy z Goleniowa. Plany lotniska na wakacje

JK

Gryfice: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Admin

Od marca można dorobić więcej na rencie lub wcześniejszej emeryturze

JK

Rzecznik PiS: utrzymanie cen paliwa to zasługa rządu i koncernów

AZ

Inwestycje w samorządach będą kontynuowane. Umożliwi je rządowe wsparcie

KM

Prezydent do strażaków: dziękuję za służbę Rzeczpospolitej

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie