18.8 C
Szczecin
29 maja 2024
Miasto Szczecin Powiat Białogardzki Powiat Choszczeński Powiat Drawski Powiat Goleniowski Powiat Gryficki Powiat Gryfiński Powiat Kamieński Powiat Kołobrzeski Powiat Koszaliński Powiat Łobeski Powiat Myśliborski Powiat Policki Powiat Pyrzycki Powiat Sławieński Powiat Stargardzki Powiat Świdwiński Powiat Świnoujski Powiat Szczecinecki Powiat Wałecki Wiadomości

Fundusz Autobusowy. Wsparcie dla zachodniopomorskich gmin

54 samorządy naszego regionu otrzymały w piątek dofinansowanie w ramach Funduszu Autobusowego.

Dzięki rządowemu wsparciu w przyszłym roku na zachodniopomorskich drogach pojawi się aż 265 lokalnych linii samorządowych – mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. 

– Ponad 24 miliony 600 tysięcy złotych trafia na Pomorze Zachodnie, do zachodniopomorskich gmin i powiatów po to, żeby tworzyć połączenia autobusowe. Ten nabór jest naborem rekordowym. Udało się przebić kwotę, która była w zeszłym roku – dodaje wojewoda Bogucki. 

To rekordowe wsparcie pozwoli na uruchomienie w przyszłym roku linii o długości ponad 9 tysięcy kilometrów. Trzynaście z nich, o długości ponad 260 kilometrów, pojawi się na terenie gminy Świdwin – podkreśla wójt Kazimierz Lechocki. 

– To tereny typowo wiejskie, które były w zasadzie na peryferiach, to dzięki temu programowi, przywróciliśmy je do kontaktu ze światem. Wspomnę, że na terenie naszej gminy przynajmniej cztery razy dziennie dojeżdża autobus do każdej miejscowości. Mieszkańcy korzystają, jestem pod wrażeniem, bo wydawałoby się, że autobusy będą puste, a są pełne – zaznacza Lechocki. 

Wszystkie linie autobusowe z nowego naboru zostaną uruchomione już na początku stycznia przyszłego roku.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: ZUW

Related posts

UE/ Komisja Europejska otrzymała skargę Polski na Niemcy za nielegalnie przywiezione odpady

AZ

Od jutra można składać wnioski o rekompensaty

JK

Sunrise Festival 2021 przełożono na przyszły rok

Admin

Sondaż dla wPolityce.pl: 31 proc. Polaków uważa, że rację ws. rosyjskiego zagrożenia mieli Kaczyńscy

AZ

Koniec prac na drodze S3 Miękowo-Rzęśnica

Admin

Osocze ozdrowieńców może pomóc chorym z COVID-19

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie