5.4 C
Szczecin
20 kwietnia 2024
Miasto Szczecin Porady Wiadomości

Szczecin/ Ponad tysiąc porad prawnych i informacji w 2022 r. udzieliło Stowarzyszenie Solidarne Kobiety Zawsze

1048 bezpłatnych porad obywatelskich i prawnych udzielono mieszkańcom Szczecina do końca października br. w ramach Stowarzyszenia Solidarne Kobiety Zawsze. Dotyczyły one m.in. spraw związanych ze świadczeniami, deklaracjami PIT i z kwestiami mieszkaniowymi.

„Pomagamy znaleźć wyjście w trudnej sytuacji, wskazać, gdzie trzeba się zgłosić, żeby uzyskać taką czy inną pomoc. Najwięcej osób przychodzi i oczekuje porad prawnych z różnych dziedzin, ale również w sprawach świadczeń socjalnych, uzyskania różnego rodzaju dodatków itp.” – przekazała prezes Stowarzyszenia Solidarne Kobiety Zawsze Elżbieta Kubiaczyk-Hrabi.

Jak dodała, „zakres naszych porad jest przede wszystkim kierunkowy. Wskazujemy, jak znaleźć wyjście, natomiast nie reprezentujemy nikogo w sądzie”.

Władze stowarzyszenia poinformowały, że do końca października bezpłatnie udzielonych zostało 546 informacji i 502 porad. Wiele osób skorzystało z porad dotyczących świadczeń czy rocznych deklaracji PIT. Powodzeniem cieszyła się pomoc doradców mieszkaniowych i socjalnych.

Biuro Porad Obywatelskich działa w trzech miejscach: Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego (al. Wojska Polskiego 113); Sektor 3 (al. Wojska Polskiego 3) i kościół pw. Świętego Michała (ul. Golisza 7).

Porady odbywają się we wszystkie dni tygodnia po uprzednim umówieniu telefonicznym (667– 854-944) lub mailowym (solidarnekobiety@wp.pl). Stowarzyszenie udziela nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich od 2009 r.

Źródło/PAP

Related posts

Ważne także dla naszego regionu: spotkanie Duda-Trump już 24 czerwca

Admin

„Etos polskiego żołnierza jest nam potrzebny do budowania wspólnoty”

KM

Premier Morawiecki przybył do Wilna na polsko-litewskie konsultacje międzyrządowe

JK

Wystawa „Jak to z drewnem było” w Muzeum Narodowym

AZ

Nadzieja na życie 4-letniego Antosia jest warta 4 mln zł

AZ

Premier: prezydenci Raczkiewicz, Zaleski i Ostrowski byli depozytariuszami ciągłości państwa polskiego

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie