21.9 C
Szczecin
5 czerwca 2023
Miasto Szczecin Porady Wiadomości

Szczecin/ Ponad tysiąc porad prawnych i informacji w 2022 r. udzieliło Stowarzyszenie Solidarne Kobiety Zawsze

1048 bezpłatnych porad obywatelskich i prawnych udzielono mieszkańcom Szczecina do końca października br. w ramach Stowarzyszenia Solidarne Kobiety Zawsze. Dotyczyły one m.in. spraw związanych ze świadczeniami, deklaracjami PIT i z kwestiami mieszkaniowymi.

„Pomagamy znaleźć wyjście w trudnej sytuacji, wskazać, gdzie trzeba się zgłosić, żeby uzyskać taką czy inną pomoc. Najwięcej osób przychodzi i oczekuje porad prawnych z różnych dziedzin, ale również w sprawach świadczeń socjalnych, uzyskania różnego rodzaju dodatków itp.” – przekazała prezes Stowarzyszenia Solidarne Kobiety Zawsze Elżbieta Kubiaczyk-Hrabi.

Jak dodała, „zakres naszych porad jest przede wszystkim kierunkowy. Wskazujemy, jak znaleźć wyjście, natomiast nie reprezentujemy nikogo w sądzie”.

Władze stowarzyszenia poinformowały, że do końca października bezpłatnie udzielonych zostało 546 informacji i 502 porad. Wiele osób skorzystało z porad dotyczących świadczeń czy rocznych deklaracji PIT. Powodzeniem cieszyła się pomoc doradców mieszkaniowych i socjalnych.

Biuro Porad Obywatelskich działa w trzech miejscach: Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego (al. Wojska Polskiego 113); Sektor 3 (al. Wojska Polskiego 3) i kościół pw. Świętego Michała (ul. Golisza 7).

Porady odbywają się we wszystkie dni tygodnia po uprzednim umówieniu telefonicznym (667– 854-944) lub mailowym (solidarnekobiety@wp.pl). Stowarzyszenie udziela nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich od 2009 r.

Źródło/PAP

Related posts

MSWiA: polscy strażacy pomogą gasić pożary we Francji

AZ

Wykonawca, który wygrał przetarg na budowę odcinka drogi ekspresowej S6 Koszalin – Słupsk uchylił się od podpisania umowy

AZ

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w całym kraju

AZ

Radni PiS popierają apel wiceministra w sprawie podwyżki cen wody

Admin

Porozumienie Orlenu z Lotosem i związkami: gwarancje zatrudnienia dla pracowników po połączeniu obu firm

AZ

Nie żyje Mirosława Masłowska. Była posłanka PiS miała 80 lat

KM

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie