5.4 C
Szczecin
20 kwietnia 2024
Praca

Minister Maląg: liczba osób bezrobotnych stale spada i we wrześniu doszła do poziomu 801,7 tys.

Liczba osób bezrobotnych stale spada i we wrześniu doszła do poziomu 801,7 tys., czyli historycznie niskiego – przekazała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

We wtorek Główny Urząd Statystyczny poinformował, że stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 5,1 proc.

„Sytuacja na rynku pracy cały czas jest bardzo korzystna. Najnowsze szacunki GUS po korekcie wskazują, że stopa bezrobocia wyniosła we wrześniu 5,1 proc. i była niższa niż w sierpniu, gdy osiągnęła 5,2 proc. To bardzo dobra informacja” – przekazała PAP minister Marlena Maląg.

Jak wskazała, liczba osób bezrobotnych stale spada i we wrześniu doszła do 801,7 tys. W sierpniu było to 806,9 tys. osób. Oceniła, że „takimi wynikami z całą pewnością nie mógł się pochwalić nigdy rząd naszych poprzedników”, ponieważ „wtedy liczba bezrobotnych szacowana była w milionach”.

„Obecnie wyniki cieszą tym bardziej, że udowadniają, jak skuteczne okazało się wielomiliardowe wsparcie kierowane do przedsiębiorców w tak trudnym czasie, jakim był szczyt pandemii. Dzięki podjętym wówczas działaniom dziś jesteśmy w czołówce krajów z najniższym bezrobociem w UE” – zaznaczyła minister.

Przypomniała, że celem rządu była ochrona jak największej liczby miejsc pracy i obecna sytuacja pokazuje, że został odniesiony sukces.

„Nasz rynek pracy wspierają również realizowane inwestycje strategiczne, przyczyniając się do powstawania nowych miejsc pracy” – dodała Maląg.

Źródło/ PAP/ Fot. gov.pl

Related posts

Chronimy miejsca pracy

Admin

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pyrzycach nie zawiesza zajęć. Dlaczego?

Admin

Dziś ostatni dzień na złożenie wniosku o dodatek solidarnościowy

Admin

GOLENIÓW: Tarcza antykryzysowa. Sprawdź, czy będziesz mógł z niej skorzystać

Admin

Wkrótce zerowy podatek PIT dla osób do 26 roku życia na stażach i praktykach

Admin

Największe targowisko Manhatan w Szczecinie może zostać zlikwidowane.

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie