-2.3 C
Szczecin
8 lutego 2023
Nauka Powiat Wałecki

Nowoczesny sprzęt komputerowy trafił do dzieci z rodzin byłych pracowników PGR z regionu wałeckiego

Laptopy i tablety z dodatkowymi akcesoriami – m.in. myszki, słuchawki i powerbanki – otrzymało 390 dzieci. Wartość sprzętu to prawie milion złotych.

W poniedziałek rozpoczęło się w Wałczu wydawanie komputerów z rządowego programu wsparcia dla dzieci z rodzin byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych. Dzieci, ich rodzice oraz dziadkowie podkreślali, że sprzęt na pewno się przyda. – Mój teść, czyli dziadek mojego syna pracował w PGR-ze. Złożyliśmy wniosek i udało się. Przyda nam się ten sprzęt. Moi dwaj synowie będą wykorzystywać go m.in. do nauki – powiedziała jedna z mam.

Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza powiedział, że nowy sprzęt trafi do prawie czterystu osób, a dzięki przetargowi udało się wygospodarować pieniądze na dodatkowe akcesoria: – Otrzyma go około 390 dzieci. Zakupiliśmy również słuchawki, powerbanki oraz myszki. Na sprzęt wydano prawie milion złotych.

Maciej Goszczyński przewodniczący wałeckiej rady miasta z Prawa i Sprawiedliwości, podkreślił, że tego rodzaju wsparcie na tych terenach jest szczególnie potrzebne: – Wałcz, gmina Wałcz i przyległe do nich gminy były terenami pegeerowskich. Szanse młodzieży wywodzącej się właśnie z miejscowości popegeerowskich są dzisiaj wyrównywane. Dostęp do sprzętu komputerowego nie był wcześniej dla nich tak oczywisty, jak niektórym się wydawało. Dziś mogą swobodnie korzystać z nowoczesnego sprzętu.

Wydawanie sprzętu w ramach rządowego programu potrwa w Wałczu do końca tygodnia.

Źródło/ prk24.pl/ Fot. Przemysław Grabiński

Related posts

Szczecin/ Blisko 297 mln zł z Funduszu Medycznego na centrum zabiegowe dla dzieci

AZ

Sakramenty w dobie koronawirusa

Admin

Prezydent podpisał ustawę o utworzeniu Politechniki Morskiej w Szczecinie

JK

Szczecin/ Planetarium Morskiego Centrum Nauki zostało ukończone

JK

Szczecin/ Ponad 10,7 mln zł dla szpitali klinicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

JK

Lepiej zrozumieć młodych. Pierwszy rok dużego projektu badawczego 

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie