9.5 C
Szczecin
7 października 2022
Miasto Szczecin Wiadomości

Zachodniopomorskie/ Kilka ton żywności trafi do ukraińskiego Mikołajowa

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego wyśle kilka ton żywności do Mikołajowa na południu Ukrainy. Transport zawierający m.in. konserwy, kasze, oleje, kawy i herbaty wyruszy w połowie sierpnia – poinformował Urząd Marszałkowski.

Na zakup produktów żywnościowych, który zostaną wysłane do Mikołajowa, przeznaczono blisko 100 tys. zł. Zgodnie z zapotrzebowaniem złożonym przez ukraińskie władze samorządowe zakupionych zostanie m.in. ponad 3,5 tys. konserw, około 1,5 tys. zup błyskawicznych, prawie 2 tys. opakowań kaszy i około 700 litrów oleju rzepakowego.

„To już kolejny transport dla Ukrainy, który przygotowujemy. W marcu i kwietniu zorganizowaliśmy w urzędzie wielką zbiórkę, której efektem było kilkaset kartonów z żywnością, środkami czystości, artykułami medycznymi” – poinformował marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicza.

Jak dodał „od razu po wybuchu wojny przygotowaliśmy w pełni wyposażoną karetkę i zapas materiałów opatrunkowych. Przekazaliśmy również dużo sprzętu szpitalnego. Pomoc jest cały czas potrzebna”.

Transport planowany jest w drugiej połowie sierpnia. Odbiorcą żywności będzie Państwowa Wojskowa Administracja Regionalna Obwodu Mikołajowskiego.

Źródło/PAP

Related posts

The Tall Ships Races odwołane

BS

GDDKiA Szczecin. Bezpieczne przejścia dla zwierząt na autostradach

Admin

W programie budowy 100 obwodnic 14 jest realizowanych

AZ

Szczecin/ Akademia Morska zbiera pieniądze dla studentów z Ukrainy

JK

Joachim Brudziński dla wpolityce.pl: delegacja do Kijowa to dowód, że liczy się realna polityka i realne wsparcie

JK

Premier Morawiecki w BBC: mówienie o wystąpieniu Polski z UE jest dużą przesadą

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie