7.9 C
Szczecin
7 października 2022
Miasto Szczecin Wiadomości

Zachodniopomorskie/ Z powodu zakwitu sinic zamknięto kąpielisko w Trzebieży

Z powodu zakwitu sinic zamknięte zostało szczecińskie kąpielisko nad jeziorem Dąbie – poinformowano w środę na stronie Serwisu Kąpieliskowego GIS. W Zachodniopomorskiem zamknięte jest też kąpielisko w Trzebieży nad Zalewem Szczecińskim.

Czerwona flaga została wywieszona na kąpielisku przy ul. Żaglowej w Szczecinie. Jak poinformował w środę Główny Inspektorat Sanitarny na stronie Serwisu Kąpieliskowego, powodem jest zakwit sinic. Z tego samego powodu zamknięte jest kąpielisko w Trzebieży nad Zalewem Szczecińskim.

Sinice to bakterie, które występują we wszystkich zbiornikach wodnych. Problemem stają się, gdy wzrasta ich ilość – zakwit sinic jest spowodowany głównie warunkami pogodowymi, m.in. wysoką temperaturą i delikatnym falowaniem wody; wpływa niekorzystnie na wygląd, jakość i użyteczność wody.

U osób, które napiły się wody z zakwitem lub pływały w „kożuchach” glonów, może pojawić się wysypka, a także swędzenie i łzawienie oczu, wymioty, biegunka, gorączka, bóle mięśni i stawów. Dolegliwości mogą wystąpić bezpośrednio lub kilka dni po kąpieli w wodzie, w której był toksyczny zakwit sinic.

Źródło/PAP

Related posts

Składamy wnioski w ramach programu Rodzina 500+

Admin

Miasto Szczecin dofinansuje niemiecką firmę?

Admin

Szczecin/ Wieża Dzwonów zostanie udostępniona zwiedzającym – od kwietnia

JK

Paweł Szefernaker: we wszystkich województwach zostaną uruchomione punkty recepcyjne

JK

Szczecin/ Bank Mleka Kobiecego apeluje o wsparcie

AZ

Premier Ukrainy: bezpieczeństwo energetyczne tematem rozmów z Mateuszem Morawieckim

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie