14.3 C
Szczecin
11 sierpnia 2022
Powiat Koszaliński

Zapadła decyzja o lokalizacji nowej siedziby Pogotowia Ratunkowego w Koszalinie

Jak poinformował prezydent Koszalina Piotr Jedliński, nowa siedziba stacji pogotowia znajdzie się w sąsiedztwie już istniejącej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ul. Monte Cassino.

Obecnie trwa zmiana planu zagospodarowania przestrzennego tego obszaru. – To miejsce, które zapewnia najszybszy dojazd do każdego punktu w mieście. W tej chwili jesteśmy na etapie uzgodnień w planie zagospodarowania. We wrześniu sprawą zajmie się Miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna, a później rada miejska – tłumaczył Piotr Jedliński.

Następnym krokiem, jak podkreślił włodarz Koszalina, będzie znalezienie pieniędzy na realizację tej inwestycji. – Mam nadzieję, że niedługo ruszy Krajowy Plan Odbudowy, bowiem tam znajdują się również środki na zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego – dodał prezydent.

O budowie stacji pogotowia ratunkowego w Koszalinie mówi się już od lat. Do tej pory stacjonowała ona w wynajętych, obecnie od starostwa powiatowego, pomieszczeniach. Nie są one jednak dostosowane do potrzeb jednostki.

Na razie nie są znane szczegóły związane z m.in. datą rozpoczęcia, bądź kosztami inwestycji.

Źródło/Fot. prk24.pl

Related posts

Lawina mandatów za lekceważenie obowiązku zasłaniania ust i nosa

Admin

Dyrektorka przedszkola oskarżona m.in. o naruszenie nietykalności 3-latka

AB

Kolejna edycja programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa

Admin

To wybór między Polską plus, a Polską minus – podsumowanie kampanii

Admin

Premier Morawiecki w Koszalinie, Sławnie i Szczecinku

Admin

Talent z regionu na EURO. Kozłowski najmłodszym uczestnikiem w historii mistrzostw

AB

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie