14.3 C
Szczecin
11 sierpnia 2022
Infrastruktura Powiat Łobeski

Polski Ład w Węgorzynie. Będą nowe inwestycje

Prawie 3 miliony złotych otrzymała gmina Węgorzyno z programu rządowego Polski Ład na modernizację infrastruktury drogowej.

W środę w Urzędzie Gminy podpisano umowę z wykonawcą, który zmodernizuje drogę, plac i park.

– Finansowanie jest wielkości 88 procent, to naprawdę piękne dofinansowanie. Zawsze szukamy jak największego – mówi burmistrz Węgorzyna, Monika Kuźmińska.

Prace przeprowadzi lokalna firma.

– Z wielką radością przyjmuję informację, że tutaj lokalna firma, która złączyła się w konsorcjum będzie wykonywała tę inwestycję. Bo to jest założenie Polskiego Ładu, żeby rozwój gospodarczy poprzez małe ojczyzny, małe gminy wpływał na rozwój całego kraju – dodaje poseł Prawa i Sprawiedliwości, Artur Szałabawka.

To już kolejne inwestycje finansowane z Polskiego Ładu w tej gminie.

– Pierwsza edycja: złożone trzy wnioski – trzy inwestycje będą realizowane. Druga edycja: trzy złożone wnioski – trzy będą realizowane. Trzecia edycja: dwa złożone – dwa będą realizowane. Do tej gminy w ciągu roku trafi prawie 12 milionów złotych. To ogromna kwota – przyznaje Anna Pawlak z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Celem rządowego programu Polski Ład jest skierowanie inwestycji do małych gmin, które nie mają wystarczających funduszy na modernizacją infrastruktury komunalnej.

Źródło/Fot. Maciej Papke – Radio Szczecin

Related posts

Niebawem uruchomienie północnego wiaduktu nad autostradą

Admin

UWAGA: Troska o bezpieczeństwo

Admin

W Szczecinie powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne

Admin

Trwa odpompowywanie wody z wnętrza szybu

Admin

Koniec wykluczenia komunikacyjnego części miejscowości gminy Świdwin. Dotrą do nich autobusy PKS-u

JK

Budowa S11 Koszalin-Bobolice o długości 48 km cały czas postępuje

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie