14.3 C
Szczecin
11 sierpnia 2022
Powiat Goleniowski Wiadomości Zdrowie

Zachodniopomorskie/ Można już korzystać z kąpieliska w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim

Można już korzystać z kąpieliska w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim – podano w środę na stronie Serwisu Kąpieliskowego GIS. Przez ponad dwa tygodnie pozostawało ono zamknięte z powodu zakwitu sinic. Nadal nieczynne jest kąpielisko w Trzebieży.

Kolejne badanie wody z kąpieliska w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim, zgodnie z informacją Głównego Inspektoratu Sanitarnego zamieszczoną w Serwisie Kąpieliskowym, przeprowadzone zostało w poniedziałek. W środę GIS podało, że kąpielisko w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim jest już czynne. Było zamknięte ponad dwa tygodnie z powodu zakwitu sinic.

Nadal nie można korzystać z kąpieliska w Trzebieży nad Zalewem Szczecińskim. Przez sinice pozostaje zamknięte od 31 lipca. Jest ono jedynym nieczynnym kąpieliskiem w Zachodniopomorskiem.

Sinice to bakterie odporne na złe warunki tlenowe. Gdy ich zagęszczenie w wodzie nie jest zbyt duże, są ważnym składnikiem ekosystemów wód naturalnych, produkują też tlen. Przy sprzyjających im warunkach pogodowych, takich jak wysoka temperatura, słaby wiatr i brak opadów, tworzą tzw. zakwity wody – „kożuchy” o różnym zabarwieniu, czasami wydzielające zatęchłe, ziemiste lub trawiaste zapachy.

Niektóre sinice mogą produkować toksyny. Kąpiel w zanieczyszczonej nimi wodzie lub połknięcie jej może spowodować wysypkę, łzawienie, wymioty, biegunkę czy gorączkę. 

Źródło/PAP

Related posts

Müller: Premier zaproponuje pakiet wymagający zmian w konstytucji

AZ

Kolejna osoba z powiatu polickiego, 7 w regionie

Admin

Zachodniopomorskie/ Ponad 400 paczek trafi do kombatantów w ramach akcji „Paczka dla Bohatera”

AZ

Latarnia Morska w Świnoujściu i Największa POLSKA FLAGA

Admin

Koszalin/ Radni KO chcą ponownych konsultacji ws. zmian granic miasta; magistrat ich nie zakłada

AZ

Tarcza antykryzysowa w powiecie gryfickim

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie