-2.3 C
Szczecin
8 lutego 2023
Powiat Wałecki Wiadomości

Zachodniopomorskie/ Zatwierdzono przebieg obwodnicy Wałcza w ciągu DK22

Wydana została decyzja środowiskowa budowy obwodnicy Wałcza (woj. zachodniopomorskie). Inwestycja ma powstać w ciągu DK22. Decyzja umożliwi dalsze prace przygotowawcze m.in. wykonanie badań podłoża i opracowanie elementów koncepcji programowej dla wybranego przebiegu drogi.

Dla inwestycji opracowano łącznie 13 różnych wariantów i podwariantów przebiegu. Uwarunkowania terenowe związane głównie z lokalizacją wokół Wałcza jezior powodowały, że wszystkie warianty przebiegu były poprowadzone po wschodniej stronie miasta.

Wykonano też inwentaryzacje przyrodnicze, analizy akustyczne, prognozy ruchu i analizy finansowe. We wniosku o wydanie decyzji środowiskowej wskazano przebieg według wariantu IE o długości 12,7 km.

„Wybór korytarza przebiegu drogi umożliwia opracowanie bardziej szczegółowej dokumentacji i wykonanie badań podłoża. W przyszłym roku powinniśmy być gotowi do ogłoszenia przetargu na realizację inwestycji w formule Projektuj i Buduj” – poinformował rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Mateusz Grzeszczuk.

Budowa obwodnicy w ciągu DK22 ma całkowicie wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta. W ramach inwestycji powstanie nowy węzeł na obwodnicy w ciągu S10, do którego włączy się obwodnica w ciągu DK22.

Nowa trasa będzie rozpoczynała się na południe od miejscowości Strączno, dzięki temu ruch tranzytowy ominie również tą miejscowość. Obwodnica będzie jednojezdniową drogą klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego).

Od końca 2020 roku Wałcz posiada obwodnicę w ciągu drogi S10.

Źródło/PAP

Related posts

„Strażak-24” wrócił do pracy

AZ

Gróbarczyk: porty, gospodarka morska, infrastruktura czy armatorzy będą pełnić niezwykle istotną rolę

AZ

Szczecin/ „Bachaton dla Ukrainy” – 4 czerwca

AZ

Rząd przyjął uchwałę mającą usprawnić inwestycje w ramach CPK

JK

CBŚP zatrzymało członków gangu, przemycali narkotyki z Hiszpanii do Polski m.in. awionetką

AZ

Jadłodzielnia w Dąbiu wypełnia się jedzeniem i miłością

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie