14.3 C
Szczecin
11 sierpnia 2022
Turystyka Wiadomości

Zachodniopomorskie/ Poniedziałek nad Bałtykiem słoneczny; temp. do 30 st. C

Poniedziałek w Zachodniopomorskiem będzie sprzyjał plażowaniu. Temperatura nad Bałtykiem wyniesie około 29 st. C., w głębi lądu ponad 30 st. C. Wieczorem możliwe przelotne opady deszczu.

Na Pomorzu Zachodnim w poniedziałek prognozowane są wysokie temperatury, w stolicy regionu nawet do 33 st. C. Turyści, którzy chcą skorzystać z pogody nie powinni odkładać planów, ponieważ, jak informuje IMGW, od wtorku ponowne ochłodzenie.

„Od wtorku z zachodu będzie przesuwał się nad Polskę chłodny front atmosferyczny. W Zachodniopomorskiem i na samym wybrzeżu możliwe przelotne opady deszczu. Nie spodziewamy się burzy, ale temperatura spadnie nawet o 10 st. C” – poinformowała Emilia Szewczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W nadmorskich miejscowościach prognozowane jest znaczne ochłodzenie, temperatura będzie wynosić około 20 st. C, możliwy też wiatr do 60 km/h.

„Będziemy obserwowali taką tendencję do obniżania się temperatury powietrza w tym tygodniu. A więc nie będzie upałów, będzie chłodniej. Nad morzem dalej będzie się utrzymywać do około 20 st. C” – dodała Szewczak.

Poprawa pogody prognozowana jest pod koniec tygodnia. W ostatni weekend lipca zapowiadane jest ocieplenie. Turyści mogą spodziewać się nawet 30 st. C w głębi lądu, a nad morzem do 23 st. C.

Osoby, które zdecydują się na kąpiel w morzu, powinny zwrócić uwagę na flagi wywieszane przez ratowników na strzeżonych kąpieliskach. Czerwona flaga oznacza całkowity zakaz wejścia do wody.

Aktualne informacje dotyczące stanu wody w kąpieliskach prezentowane są w Serwisie Kąpieliskowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Obecnie zakaz kąpieli obowiązuje w Stepnicy oraz na kąpielisku Plaża nad jeziorem Zamkowym w Wałczu.

Jak poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie, w obu miejscach powodem zamknięcia kąpielisk jest wystąpienie sinic. Zakaz obowiązuje do odwołania.

Na pozostałych kąpieliskach strzeżonych zorganizowanych tego lata na Pomorzu Zachodnim woda jest pozbawiona groźnych dla zdrowia sinic i można z niej bezpiecznie korzystać.

Źródło/Fot. PAP

Related posts

Morawiecki o projekcie dot. uchodźców: ma za zadanie zaproponować coś w rodzaju namiastki normalnego życia 

AZ

Potężne wysypisko śmieci w końcu zniknie. Police dostały dofinansowanie

Admin

Energa Wytwarzanie współpracuje z Famur, by zapewnić ciągłość pracy źródeł odnawialnych

AZ

Wiceszef MSWiA: każdy człowiek, niezależnie od miejsca urodzenia, powinien mieć szansę na dobrą edukację

JK

Czy jesteśmy świadomi powagi zagrożenia?

Admin

W Polsce w 2023 roku przybędzie 15 miast

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie