14.3 C
Szczecin
11 sierpnia 2022
Ważne Wiadomości

PKP Cargo przygotowane, by zwiększyć przewozy węgla przed sezonem grzewczym

PKP Cargo, największy w Polsce kolejowy przewoźnik towarowy, deklaruje, że jest przygotowane do zwiększenia przewozów węgla przed sezonem grzewczym. Spółka poinformowała w czwartek, że chodzi węgiel z importu sprowadzany do polskich portów.

„Grupa PKP Cargo jest przygotowana do tego, aby zwiększyć przewozy węgla przed sezonem grzewczym. Chodzi zwłaszcza o transporty importowanego węgla, który wkrótce zacznie spływać do polskich portów” – stwierdził na Twitterze prezes PKP Cargo Dariusz Seliga.

PKP Cargo zapewnia, że ma odpowiednie zasoby taborowe do przewozów węgla (lokomotywy, węglarki) i że nie zabraknie drużyn trakcyjnych do obsługi pociągów.

Spółka przypomniała, że węgiel będzie sprowadzany do Polski w ramach rządowego programu, którego celem jest zastąpienie paliwa rosyjskiego, objętego unijnym embargiem, węglem z innych kierunków. Łącznie chodzi o co najmniej 4,5 mln ton surowca, które kupią dwie państwowe spółki energetyczne.

Udział w rynku przewozów towarowych PKP Cargo sięga 40 proc. Drugim co do wielkości przewoźnikiem jest DB Cargo Polska, a na trzecim miejscu jest Lotos Kolej.

Źródło/Fot. PAP

Related posts

Ponad 100 paczek trafiło do najbardziej potrzebujących mieszkańców Koszalina

AZ

Grupa Azoty z zyskiem prawie 60 milionów złotych w II kwartale

Admin

Prof. Zybertowicz: prezydent wolałby, żeby w ustawie o SN nie wprowadzono zmian, ale jest gotów ją podpisać

AZ

Witkowski: rok 2021 był rekordowy dla gospodarki morskiej – 7 mld zł na inwestycje

AZ

Zachodniopomorskie/ Blisko 130 interwencji strażaków w związku z wichurą

AZ

Zachodniopomorskie/ Odnaleziono serce XVII-wiecznego dzwonu

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie