14.3 C
Szczecin
11 sierpnia 2022
Powiat Szczecinecki Ważne

Premier spotkał się z rolnikami z Zachodniopomorskiego

Premier Mateusz Morawiecki podczas swojej sobotniej wizyty w woj. zachodniopomorskim spotkał się z przedstawicielami Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej. Tematem rozmowy była m.in. kwestia dotychczasowego wsparcia dla rolników – przekazał szef rządu.

Mateusz Morawiecki poinformował w sobotę wieczorem na Facebooku, że spotkał się przedstawicielami Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej.

„Głównym tematem naszych rozmów były kwestie dotyczące dotychczasowego wsparcia dla rolników i rozwiązań istotnych dla rolnictwa. Dziękowali za rozporządzenie suszowe, ale zgłosili do niego konkretne uwagi. Usłyszałem wiele mocnych i surowych słów – ale to nie przeszkodziło nam usiąść do stołu i szczerze porozmawiać” – przekazał szef rządu.

Morawiecki dodał, że w spotkaniu z rolnikami brała udział wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska, wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki oraz poseł PiS Czesław Hoc.

„Do rozwiązania tych kwestii potrzebny jest trójstronny zespół i sprawne działanie. Problemy są wspólne i wspólnie stawimy im czoła. Umówiliśmy się, że szybko wypracujemy rozwiązania, które pomogą rolnikom w codziennej działalności” – podsumował premier. 

Źródło/ PAP/ Fot. Twitter – Kancelaria Premiera

Related posts

Trwają prace przy modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin

Admin

Zachodniopomorskie/ Ponad 61 tys. zł dodatkowych pieniędzy dla uczniów z Ukrainy w Białym Borze

AZ

Szczecinek/ Proces weterynarza i kierownika fermy wz. z uśmierceniem 223 świń

AZ

Innowacyjny projekt szczecińskich naukowców i Enei – zielony wodór „serce” transformacji energetycznej

AB

Mocarz Gospodarczy Powiatu Szczecineckiego

Admin

Joachim Brudziński w Czarnoborze: nie wierzę w ani jedno słowo szefa Platformy Obywatelskiej

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie