14.3 C
Szczecin
11 sierpnia 2022
Biznes Wiadomości

Premier: uczciwe warunki gospodarowania są podstawą szybkiego rozwoju gospodarczego

Uczciwe warunki gospodarowania są podstawą dla szybkiego rozwoju gospodarczego – stwierdził w czwartek w Ksawerowie (woj. łódzkie) premier Mateusz Morawiecki. „To nie mętny staw, mętna woda, jest dobrym środowiskiem dla biznesu, tylko przejrzyste procedury” – dodał.

Szef rządu uczestniczył w czwartek w konferencji prasowej nt. ogłoszenia największej w ostatnich latach inwestycji zagranicznej firmy w Polsce.

„Uczciwe warunki gospodarowania są podstawą dla normalnego, szybkiego rozwoju gospodarczego” – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Jak powiedział: „To nie staw, w którym dobrze łowi się ryby, mętny staw, mętna woda, jest dobrym środowiskiem dla biznesu, tylko uczciwe, przejrzyste procedury”.

Premier stwierdził, że zmiany, które wprowadził rząd doprowadziły m.in. do najniższego w historii Polski bezrobocia – „2,7 proc. według Eurostatu, według KE”.”To co jest naszym sukcesem dla wielu inwestorów rodzi również pytania – i o tym rozmawialiśmy z prezesem firmy Daikin” – wskazał.

Dodał, że dyskusja ta dotyczyła m.in. tego, w jaki sposób pozyskiwać wysoko wykwalifikowanych pracowników. „Rozmawialiśmy dzisiaj o szkolnictwie zawodowym, o szkolnictwie technicznym, jak i uniwersytetach i politechnikach, które mogłyby i powinny tworzyć nowe kierunki studiów pod kątem wysoko zaawansowanych technologii” – powiedział.

Według szefa rządu „przedsiębiorstwa uczą się najlepiej przez osmozę” – przenikanie się technologii, kooperację. „Wokół takiej firmy, jak Daikin na pewno będą powstawały firmy polskie, które będą uczyły się od niej wysoko zaawansowanych technologii, technologii zielonych, pomp ciepła, które są coraz bardziej popularne w Polsce” – ocenił. Zwrócił uwagę, że w fabryce w Ksawerowie będzie również będzie produkcja tego typu technologii.

Mateusz Morawiecki wyraził zadowolenie, że Polska rośnie we współpracy z takimi ważnymi, strategicznymi inwestorami, jak m.in. firmy japońskie. 

Źródło/ PAP/ Fot. gov.pl

Related posts

ZUS: prawie 340 mln zł na kontach przedsiębiorców

Admin

Premier dla Polska The Times: nie planujemy żadnych nowych podatków dla posiadaczy aut spalinowych

JK

Zachodniopomorskie/ Dwa tiry z pomocą humanitarną dla Ukrainy wyjechały ze Szczecina

AZ

Szczecin z Politechniką Morską! Sejm przegłosował ustawę

AZ

Transport wojsk 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej do południowo-wschodniej Polski przebiega bez zakłóceń

Admin

Koszalin/ Szpital wojewódzki zapowiada uruchomienie kardiochirurgii z chirurgią naczyniową

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie