14.3 C
Szczecin
11 sierpnia 2022
Miasto Szczecin Sport

Honorowe tytuły Ambasadora Szczecina dla Baltic Neopolis Orchestra i Pawła Bombolewskiego

Wielokrotny zdobywca tytułów mistrza Polski i świata w karate Paweł Bombolewski oraz Baltic Neopolis Orchestra otrzymali we wtorek honorowy tytułu Ambasadora Szczecina. Wyróżnienie przyznawane jest za działalność i osiągnięcia, które przyczyniły się do promocji miasta.

Tytuł honorowego Ambasadora Szczecina jest przyznawany m.in. artystom, sportowcom, naukowcom, pisarzom, którzy poprzez swoją działalność i osiągnięcia przyczynili się do promocji miasta.

Podczas uroczystej sesji Rady Miasta tytuły wręczono sportowcowi, wielokrotnemu mistrzowi Polski i świata – Pawłowi Bombolewskiemu oraz na ręce Emilii Goch Salvador dyrektor formacji Baltic Neopolis Orchestra, która koncertowała w 27 krajach, wykonuje ponad 120 koncertów rocznie, współpracuje z cenionymi kompozytorami i artystami.

„Bardzo głęboko wierzę w to, że gdyby nie Szczecin i nie ta życzliwość, i to wsparcie od tak wielu lat, to nie udałoby się nam osiągnąć tego wszystkiego” – powiedziała dyrektor Baltic Neopolis Orchestra Emilia Goch Salvador.

Podczas sesji Rady Miasta wręczono też Medale za Zasługi dla Miasta Szczecina. W tym roku odznaczenie otrzymał działacz opozycyjny, jeden z założycieli Studenckiego Komitetu Solidarności i Niezależnego Zrzeszenia Studentów, uczestnik ruchu Wolność i Pokój – Marek Adamkiewicz, solista honorowy altówek w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie – Franciszek Malik oraz były dyrektor Teatru Lalek Pleciuga – Zbigniew Niecikowski.

„Bardzo się cieszę, że wśród wyróżnionych przede wszystkim znalazło się miejsce dla działacza opozycji demokratycznej” – powiedział podczas uroczystej sesji Rady Miasta Marek Adamkiewicz.

Jak dodał, „Szczecin to jest wyjątkowe miasto, ma wspaniałą najnowszą historię, to miasto buntu i miasto wolności. Nasi mieszkańcy przez wszystkie powojenne lata zawsze byli w pierwszym szeregu i tutaj najczęściej zaczynała się najnowsza polska historia”.

Medal za Zasługi dla Miasta Szczecina jest wyrazem wyróżnienia i uznania Rady Miasta. Nadawany jest za wybitne dokonania dla rozwoju Szczecina.

Źródło/ PAP/ Fot. 24kurier.pl – Dariusz Gorajski

Related posts

CBA kieruje zawiadomienia do prokuratury ws. nieprawidłowości szczecińskiej spalarni

Admin

Program dla Polski i regionu. Politycy PiS prezentują Polski Ład

Admin

Szczecin/ Trzy translatory trafiły do szpitala „Zdroje”

JK

Szczecin/ Żołnierze WOT przygotowali paczki dla uchodźców z Ukrainy

JK

Szczecin/ Wystawa „Portret córki – portret mamy” od czwartku w Muzeum Narodowym

JK

Marszałek Sejmu zarządziła datę wyborów prezydenckich

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie