14.3 C
Szczecin
11 sierpnia 2022
Powiat Koszaliński

Nowe laptopy trafiły do dzieci z rodzin pegeerowskich z gminy Świeszyno

305 nowoczesnych laptopów, dzięki rządowemu programowi „Granty PPGR”, trafiło do dzieci i młodzieży z miejscowości należących do gminy Świeszyno. Urządzenia mają pomóc im w nauce i rozwijaniu zainteresowań.

W uroczystym przekazaniu komputerów uczestniczył koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker, który zaznaczył, że należy robić wszystko, aby polskie dzieci miały jak najlepszy start w dorosłe życie. – Trzeba zapewnić dzieciom możliwość rozwoju talentów, aby mogły one realizować swoje marzenia. Niezależnie czy dziecko pochodzi z dużej, czy mniejszej miejscowości, powinno mieć możliwości rozwoju na miarę XXI wieku – podkreślił.

Komputery kosztowały łącznie ponad 762 tys. złotych. Sprzęt trafił zarówno do uczniów szkół podstawowych, jak i średnich oraz dzieci 6-letnich, które nie ukrywały swojej radości. – Bardzo się cieszymy z nowych komputerów. Będą nam potrzebne do nauki, ale też spędzania wolnego czasu. Dzięki nim będzie łatwiej się uczyć czy nawet odrabiać prace domowe, np. z informatyki czy języka polskiego.

Wójt gminy Świeszyno Ewa Korczak stwierdziła z kolei, że pandemia COVID-19 ujawniła wiele problemów, z jakimi borykała się polska wieś w kontekście wykluczenia cyfrowego. – Pokazała deficyt sprzętu komputerowego w rodzinach wiejskich i utrudnienia w dostępie do Internetu, co negatywnie wpłynęło na realizację obowiązków szkolnych przez dzieci – wyjaśniła.

Gmina Świeszyno przez najbliższe dwa lata będzie monitorować, czy otrzymane komputery nadal są w posiadaniu obdarowanych rodzin.

Źródło/Fot. prk24.pl – Katarzyna Chybowska

Related posts

Ruszy budowa kolejnego odcinka trasy S6

Admin

Ponad 33 miliony złotych na budowę oraz remonty dróg gminnych i powiatowych we wschodniej części Pomorza Zachodniego

JK

Jest przetarg na dokumentację dla obwodnicy Złocieńca w ciągu DK20

Admin

Przetargi na budowę 46-kilometrowej nowej drogi ekspresowej S6 Koszalin – Słupsk

Admin

Ruszają zapisy na szczepienia dla osób z kolejnych pięciu roczników

Admin

Zapadła decyzja o lokalizacji nowej siedziby Pogotowia Ratunkowego w Koszalinie

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie