7.4 C
Szczecin
25 kwietnia 2024
Miasto Szczecin Wiadomości

Zachodniopomorskie/ Dodatkowe pociągi na 28. festiwal Pol’and’Rock 2022

PKP PLK w rozkładzie jazdy uwzględniły dodatkowe pociągi, które dowiozą pasażerów na 28. festiwal Pol’and’Rock 2022 odbywający się po raz pierwszy na lotnisku Czaplinek – Broczyno od 4 do 6 sierpnia – poinformowały w piątek służby prasowe Zachodnipomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Rozkład jazdy z dodatkowymi składami pociągów na 28. festiwal Pol’and’Rock 2022, który odbędzie się na lotnisku Czaplinek-Broczyno w Zachodniopomorskiem 4-6 sierpnia, jest już opracowany, zatwierdzony i opublikowany w tabeli nr 385 uwzględniającej festiwalowe składy. Ta jest do pobrania na stronie portalpasazera.pl.

„Codziennie uruchomionych zostanie 16 dodatkowych składów” –poinformował cytowany w komunikacie marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz, z którego inicjatywy zwiększono liczbę pociągów.

Z informacji przekazanej przez Łukasza Juchę z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego wynika, że od 3 do 6 sierpnia, codziennie 16 par dodatkowych pociągów dowiezie pasażerów na festiwal, głównie z kierunku Szczecinka.

„Składy zostaną skomunikowane z pociągami IC i Regio z kraju, ale także z pociągami jadącymi od strony Stargardu i Runowa Pomorskiego, które będą skorelowane ze składami z kierunków: Trójmiasta, Koszalina, Warszawy i Szczecina. Ponadto jeździć ma też 6 par pociągów stałego kursowania. Łącznie zatem każdego dnia na trasie znajdą się 22 pary pociągów” – poinformował Jucha.

Z przeprowadzonej analizy uruchamianych na czas trwania festiwalu pociągów oszacowano, że każdego z przewozu będzie mogło skorzystać co najmniej 9,9 tys. osób. Ta liczba może wzrosnąć, jeśli na trasy wyjadą większe składy.

Pol’and’Rock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Przez 23 edycje nosił nazwę „Przystanek Woodstock”. Nazwa została zmieniona ze względów prawnych. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 1995 r. w Czymanowie w obecnym woj. pomorskim. Kolejna – w Szczecinie, na terenie aeroklubu w Dąbiu. Następne edycje do 2003 r. (oprócz „Dzikiego Przystanku Woodstock” w Lęborku w 2000 r.) odbywały się w Żarach (Lubuskie). W 2004 r. impreza przeniosła się na teren dawnego poligonu w Kostrzynie nad Odrą. W 2021 r. po raz pierwszy odbyła się na nieczynnym lotnisku Makowice-Płoty, w Zachodniopomorskiem.

Głównym tematem muzycznym festiwalu jest rock, ale pojawiają się na nim różne gatunki: od folku, przez eksperymenty, do metalu. W ostatnich latach na festiwalowych scenach wystąpili także artyści grający reggae, muzykę elektroniczną czy nawet muzykę klasyczną.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Hasłem przewodnim festiwalu jest od początku jego powstania „Miłość, przyjaźń, muzyka”.

Źródło/PAP

Related posts

„Bitwa o wozy” – strażackie auta od WSWiA dla gmin o najwyższej frekwencji wyborczej

Admin

Von der Leyen: dziękuję Polsce, Rumunii, Słowacji i Węgrom za przyjęcie kobiet, mężczyzn i dzieci z Ukrainy

JK

„Opozycja kłóci się tylko o liczbę, a w tamtych latach był to dramat milionów Polaków”

AZ

Raport: w tegoroczne wakacje Polacy wybierali najczęściej wyjazdy 2-3 dniowe

AZ

Zachodniopomorskie otrzymało ponad 105 mln zł na rozbudowę dróg

Admin

Rząd przyjął projekt budżetu na 2023 rok

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie