14.3 C
Szczecin
11 sierpnia 2022
Nauka Powiat Wałecki

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu otwarto nowoczesne warsztaty

W nowych warsztatach kształcić się będą m.in. przyszli spawacze, murarze, elektrycy, ślusarze, budowlańcy i mechanicy. Dyrektor Centrum Piotr Filipiak zapewnia, że po modernizacji placówka stała się idealnym miejscem do praktycznej nauki zawodu.

– Warsztaty składają się z działów obróbki metali, diagnostyki pojazdów samochodowych, budownictwa oraz obróbki ręcznej. Powstała także nowoczesna spawalnia z symulatorem spawalniczym. Dzięki tym rozwiązaniom podniesiemy jakość kształcenia, a uczniowie będą mogli zapoznać się z najnowocześniejszą technologią – tłumaczył dyrektor PCKZiU.

Starosta wałecki Bogdan Wankiewicz zaznaczył, że wyposażone w nowoczesny sprzęt warsztaty to odpowiedź zarówno na potrzeby pracodawców, jak i zainteresowania młodych osób. – To jest wyjście naprzeciw potrzebom lokalnego rynku pracy i wymaganiom przedsiębiorców. Bardzo nam zależy na rozwoju przede wszystkim budownictwa, bowiem na tych fachowców jest duże zapotrzebowanie – dodał.

Inwestycja kosztowała około 9,5 mln złotych. Blisko 70 proc. tej kwoty stanowi dofinansowanie z funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jak podkreśliła wicemarszałek województwa Anna Bańkowska, pracodawcy z regionu czekają na absolwentów takich placówek. – Często słyszymy od przedsiębiorców z regionu, że brakuje fachowo wykształconych, młodych ludzi – powiedziała.

Warsztaty zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Uczniowie rozpoczną w nich naukę we wrześniu.

Źródło/prk24.pl/ Fot. Facebook/ Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu

Related posts

Zachodniopomorski pakiet antykryzysowy

Admin

Cyfryzacja w dobie pandemii. Rządowe pieniądze na zakup m.in. tabletów czy laptopów

Admin

Zachodniopomorskie/ Ponad 500 dzieci z Ukrainy przyjęto do placówek oświatowych w regionie

AZ

Wiceszef MSWiA: każdy człowiek, niezależnie od miejsca urodzenia, powinien mieć szansę na dobrą edukację

JK

Dzień Edukacji Narodowej. Wojewoda zachodniopomorski wręczył medale

JJ

Święto nauki w regionie. Zachodniopomorskie Noble rozdane.

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie