-2.3 C
Szczecin
8 lutego 2023
Nauka Powiat Wałecki

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu otwarto nowoczesne warsztaty

W nowych warsztatach kształcić się będą m.in. przyszli spawacze, murarze, elektrycy, ślusarze, budowlańcy i mechanicy. Dyrektor Centrum Piotr Filipiak zapewnia, że po modernizacji placówka stała się idealnym miejscem do praktycznej nauki zawodu.

– Warsztaty składają się z działów obróbki metali, diagnostyki pojazdów samochodowych, budownictwa oraz obróbki ręcznej. Powstała także nowoczesna spawalnia z symulatorem spawalniczym. Dzięki tym rozwiązaniom podniesiemy jakość kształcenia, a uczniowie będą mogli zapoznać się z najnowocześniejszą technologią – tłumaczył dyrektor PCKZiU.

Starosta wałecki Bogdan Wankiewicz zaznaczył, że wyposażone w nowoczesny sprzęt warsztaty to odpowiedź zarówno na potrzeby pracodawców, jak i zainteresowania młodych osób. – To jest wyjście naprzeciw potrzebom lokalnego rynku pracy i wymaganiom przedsiębiorców. Bardzo nam zależy na rozwoju przede wszystkim budownictwa, bowiem na tych fachowców jest duże zapotrzebowanie – dodał.

Inwestycja kosztowała około 9,5 mln złotych. Blisko 70 proc. tej kwoty stanowi dofinansowanie z funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jak podkreśliła wicemarszałek województwa Anna Bańkowska, pracodawcy z regionu czekają na absolwentów takich placówek. – Często słyszymy od przedsiębiorców z regionu, że brakuje fachowo wykształconych, młodych ludzi – powiedziała.

Warsztaty zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Uczniowie rozpoczną w nich naukę we wrześniu.

Źródło/prk24.pl/ Fot. Facebook/ Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu

Related posts

Szczecin/ Genetycy zidentyfikowali trzy ofiary stalinowskich zbrodni z Gruzji

JK

Wałcz. Cztery mieszkania chronione „Przyjazna Kamienica”

Admin

Szczecin/ Uczniowie morsowali w basenie rozstawionym na boisku szkolnym

JK

Szczecin/ Planetarium Morskiego Centrum Nauki ukończone w 80 proc.

JK

Szczecin/ Fantomy do nauki żywienia dojelitowego przekazano Pomorskiemu Uniwersytetowi Medycznemu

AZ

Szkoła w Rąbinie do remontu. Już nie będzie kapało na głowy

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie