14.3 C
Szczecin
11 sierpnia 2022
Powiat Koszaliński Ważne

Paweł Szefernaker w Radiu Koszalin: opinia negatywna w sprawie przyłączenia Mścic do Koszalina

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker w Polskim Radiu Koszalin poinformował we wtorek o wydanej przez resort opinii w sprawie wniosku Koszalina o włączenie do jego granic administracyjnych sołectw: Mścice, Kretomino i części Starych Bielic. Dla Mścic jest ona negatywna.

„Mścice to przede wszystkim tereny wiejskie. Ci ludzie od lat mieszkali na terenach niezurbanizowanych. Sprzeciwiali się przyłączeniu ich sołectwa do Koszalina. Niebawem odbędzie się też referendum w sprawie odwołania wójta gminy Będzino. W związku z tym propozycja przyłączenia Mścic do Koszalina jest negatywna” – poinformował w Polskim Radiu Koszalin Szefernaker.

Przekazał także, że resort wypowiedział się pozytywnie w kwestii włączenia w granice administracyjne Koszalina sołectwa Kretomino i części Starych Bielic. „To są tereny zurbanizowane, przyległe do Koszalina. Na całym świecie miasta się poszerzają i inwestują w kolejne tereny; żeby Koszalin mógł się rozwijać, to Kretomino i część Starych Bielic będą do niego włączone” – mówił w rozgłośni Szefernaker.

Ostateczną decyzję w sprawie zmiany granic administracyjnych Koszalina podejmie rozporządzeniem Rada Ministrów. Zgodnie z przepisami ma na to czas do 31 lipca 2022 r. Zmiany weszłyby w życie 1 stycznia 2023 r.

Miasto Koszalin procedurę dotyczącą poszerzenia swoich granic administracyjnych o sołectwa Kretomino i Mścice oraz część Starych Bielic rozpoczęło z końcem ub.r. Ta zmiana spowodowałaby powiększenie miasta o ponad 2 tys. ha i o ok. 3,5 tys. mieszkańców.

Przeprowadzone w gminach, których sołectwa miałyby zostać włączone do Koszalina, konsultacje społeczne wykazały, że większość osób, które wzięły w nich udział, opowiedziały się przeciw zmianie granic.

Źródło/ PAP/ Fot. MSWiA-Twitter

Related posts

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Koszalinie. Awanse i odznaczenia dla strażaków z regionu

JK

Koszalin/ 28-latka oskarżona m.in. o nieumyślne spowodowanie śmierci dwojga swoich dzieci

AZ

„Rz”: Nowe odcinki szybkich dróg będą na wakacje

AZ

Ponad 100 paczek trafiło do najbardziej potrzebujących mieszkańców Koszalina

AZ

Premier spotkał się z rolnikami z Zachodniopomorskiego

JK

Koronawirus a gospodarki w 2020 roku

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie