14.4 C
Szczecin
5 lipca 2022
Wiadomości

Sejm/ Komisja za wykorzystaniem 35 mln zł z Funduszu Szerokopasmowego na zadania związane z informatyzacją państwa

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych poparła w środę wniosek ws. zmian w planie finansowym Funduszu Szerokopasmowego na 2022 rok, chodzi o wykorzystanie 35 mln zł z na zadania związane z informatyzacją państwa.

Podczas posiedzenia komisji sekretarz stanu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński przedstawił wniosek ws. zmian w planie finansowym Funduszu Szerokopasmowego na 2022 rok.

Cieszyński przypomniał, że wydział cyfryzacji KPRM uruchomił konkurs dla samorządów na dofinansowanie budowy sieci dostępu do szybkiego internetu ze środków Funduszu Szerokopasmowego. „Przeznaczyliśmy na ten konkurs 20 mln zł. Patrząc na ten plan (finansowy – PAP) i inne wydatki, m.in. związane z realizacją strategii mObywatel 2.0 chcemy, zgodnie z możliwościami, które daje nam ustawa budżetowa, wykorzystać 35 mln zł na zadania związane z informatyzacją państwa, na projekty informatyczne, które będzie realizował m.in. NASK czy centralny ośrodek informatyki” – powiedział sekretarz stanu ds. cyfryzacji.

Jak mówił Cieszyński, zmiana w planie finansowym funduszu wiąże się z dostosowaniem wydatków „poprzez obniżenie kwot na zadanie polegające na pobudzaniu popytu na usługi dostępu do szybkiego internetu i przeznaczenie środków na zadania związane z informatyzacją”.

Dodał, że w ustawie okołobudżetowej zawarto zapisy pozwalające na wykorzystanie środków Funduszu Szerokopasmowego na zadania związane z informatyzacją państwa.

Komisja poparła wniosek.

Fundusz Szerokopasmowy jest państwowym funduszem celowym. Jest zasilany m.in. przez dotacje z budżetu państwa. Celem Funduszu jest wspieranie podaży i popytu na usługi szerokopasmowego dostępu do szybkiego internetu.

Źródło/PAP


Related posts

Gróbarczyk: porty, gospodarka morska, infrastruktura czy armatorzy będą pełnić niezwykle istotną rolę

AZ

Koszalin/ Szpital wojewódzki zapowiada uruchomienie kardiochirurgii z chirurgią naczyniową

AZ

Prokuratura zakończyła postępowanie w sprawie potrójnego zabójstwa w Pyrzycach

Admin

Narodowe Święto Niepodległości – „Dzień szacunku dla munduru”

JJ

Rozpoczyna się festiwal Music Design Form

Admin

Szefowa KE: najpierw kamienie milowe potem wypłata środków; jestem pewna, że nowe przepisy wypełnią wymogi

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie