14.4 C
Szczecin
5 lipca 2022
Infrastruktura Powiat Kołobrzeski

PORR z najkorzystniejszą ofertą budowy DK 11 od ronda Janiska do węzła Kołobrzeg Wschód

Szczeciński oddział GDDKiA uznał ofertę PORR za najkorzystniejszą w przetargu na budowę drogi krajowej nr 11 od ronda Janiska do węzła Kołobrzeg Wschód. Odcinek ten ma pozwolić kierowcom na ominięcie centrum miasta.

PORR zobowiązał się wykonać zadanie za ponad 56,3 mln zł. Pozostałe dwie oferty były droższe. Budimex chciał budować za ponad 58,6 mln zł, Strabag za ponad 60,3 mln zł. Zamawiający, ogłaszając w marcu przetarg, liczył, że realizacja zamówienia zamknie się kwotą blisko 50 mln zł. Robotami budowalnymi objęty będzie 1,5-kilometrowy odcinek DK 11.

GDDKiA, informując o wybraniu oferty PORR spośród trzech złożonych w przetargu na budowę DK 11 od ronda Janiska do węzła Kołobrzeg Wschód, podała, że pozostali oferenci mają od 20 czerwca 10 dni na złożenie ewentualnych odwołań od rozstrzygnięcia. Jeśli ich nie będzie, odcinek krajowej „11” powinien powstać w ciągu 14 miesięcy, wyłączając miesiące zimowe.

„Inwestycja połączy węzeł Kołobrzeg Wschód na drodze ekspresowej S6, z oddanym do ruchu trzy lata temu fragmentem obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK 11 i zrealizowanym w latach wcześniejszych przez samorząd dojazdem do portu w Kołobrzegu. Budowa drogi wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum Kołobrzegu i usprawni połączenie z portem” – podał w komunikacie szczeciński oddział GDDKiA.

W ramach zamówienia powstanie dwujezdniowa droga klasy GP o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Na przecięciu z ul. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu, drogą w kierunku miejscowości Budzistowo, powstanie wiadukt w ciągu DK 11. Na trasie zbudowane zostaną ekrany akustyczne o łącznej długości 732 m. Projekt zakłada również wykonanie nasadzeń zieleni na skarpie i przy podstawie nasypu. Dodatkowo ekran akustyczny ma być obsadzony pnącą się roślinnością. Droga wyposażona zostanie w urządzenia BRD, w tym bariery ochronne i osłony przeciwolśnieniowe. Zbudowana zostanie także nowa ścieżka rowerowa o długości ok. 850 m. Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2023 r.

Źródło/ PAP/ Fot. GDDKiA

Related posts

Droga powiatowa między Grzędzicami a miejscowością Lipnik zamknięta

Admin

Ruszyła budowa S11 od Koszalina do Bobolic

Admin

Budimex ma zaprojektować i wybudować obwodnicę Szczecinka w ciągu dk 20

BS

Zachodniopomorskie/Budowa obwodnicy Przecławia i Warzymic ciągle postępuje

JK

Modernizacja Straży Pożarnej przy ul. Struga

Admin

Ruszył przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Szczecinka!

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie