14.4 C
Szczecin
5 lipca 2022
Miasto Szczecin

Szczecin/ IAS: spotkania informacyjne ws. zmian w systemie podatkowym – 27 czerwca

Dwa spotkania informacyjne na temat zmian w systemie podatkowym z ekspertami KAS i ZUS zapowiedział na 27 czerwca dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. Spotkania będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

„Te informacje są korzystne, dobre i przede wszystkim ważne dla nas wszystkich bez względu na to, czy jesteśmy przedsiębiorcami, emerytami, czy jesteśmy na rencie, czy (pracujemy) na etacie” – powiedział w poniedziałek wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki podczas briefingu prasowego poświęconego zmianom w systemie podatkowym.

Wskazał, że zmiany są odpowiedzią na „głos oddolny” – m.in. mieszkańców i księgowych, którzy „wskazywali na to, że pewne rozwiązania, które weszły od 1 stycznia nie były optymalne, powodowały swego rodzaju trudności interpretacyjne”.

„A chodzi o to, żeby podatki były niskie i możliwie najłatwiejsze do rozliczenia nie tylko przez profesjonalistów, ale aby były zrozumiane przede wszystkim przez mieszkańców, którzy nie muszą i nie powinni interesować się szczególnie jakimiś zawiłymi rozwiązaniami dotyczącymi rozliczeń podatkowych” – mówił wojewoda.

Bogucki podkreślił główne założenia systemu podatkowego – utrzymanie 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku, 120 tys. zł progu podatkowego i obniżkę stawki PIT z 17 na 12 proc.

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie Robert Muszyński poinformował, że wszyscy zainteresowani zmianami w systemie podatkowym będą mogli wziąć udział w spotkaniach w siedzibie Krajowej Administracji Skarbowej w Szczecinie, 27 czerwca – o godz. 9 i 17. Spotkania odbędą się z udziałem ekspertów KAS i ZUS.

„Jest to początek tego, co będziemy przygotowywali, jeśli chodzi o kwestie informacyjne, bo wszystko to, co będzie się znajdowało na naszej stronie podatki.gov.pl/niskiepodatki – tam materiałów będzie sporo, zarówno dokumentów, jak i m.in. webinarów” – powiedział dyrektor szczecińskiej IAS.

Źródło/ PAP

Related posts

101 rocznica zaślubin Polski z morzem

Admin

Szczecin/ Otwarto nowy wiadukt na węźle Kijewo

JK

ZUS: W Zachodniopomorskiem Ukraińcy złożyli ponad 17 tys. wniosków o świadczenie 500 plus

AZ

Marszałek nie dołoży do nowej siedziby pogotowia ratunkowego – będzie na kredyt

Admin

Gliński: „Wspieramy rozwój kultury i sportu na całym Pomorzu”

Admin

Szczecin/ Jubileuszowa Gala Operowa z okazji 65-lecia teatru – w weekend

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie