14.4 C
Szczecin
5 lipca 2022
Infrastruktura Powiat Kołobrzeski

W wakacje siedem dodatkowych pociągów do i z Kołobrzegu

W tegorocznej ofercie wakacyjnej PKP Intercity będzie więcej kursów do i z Kołobrzegu niż rok temu, a także więcej niż podczas ostatniego lata przed pandemią.

Od 25 czerwca z kurortu kursować m.in. będą pociągi Pendolino (odjazd o 7:57) do Krakowa, „Posejdon” (15:48) do Warszawy Zachodniej, „Fregata” do Warszawy (15:48), „Krakowianka” (10:39) i „Swarożyc” (15:08) do Wrocławia, a także „Pirat” do Poznania (21:20) i „Bursztyn” do Krakowa (21:38).

– W tegorocznej ofercie wakacyjnej będzie więcej kursów niż rok temu i więcej niż w czasie ostatniego lata przed pandemią. W skali kraju uruchomimy dodatkowych 436 pociągów. W ostatnich miesiącach liczba pasażerów znacznie wzrosła. Tylko w maju z naszej oferty skorzystało 5,26 miliona osób – powiedziała Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity.

Z raportów Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w lipcu i sierpniu ubiegłego roku w turystycznych obiektach noclegowych zlokalizowanych na obszarach nadmorskich przebywało 1,7 miliona osób. Obiekty w Kołobrzegu udzieliły w lipcu i sierpniu 876,7 tysiąca noclegów, w tym 153,3 tysiąca turystom.

Źródło/ prk2.pl/ Fot. PAP

Related posts

Witkowski: rok 2021 był rekordowy dla gospodarki morskiej – 7 mld zł na inwestycje

AZ

Rewitalizacja Rynku Miejskiego w Myśliborzu

Admin

Świnoujście: na placu budowy widać już część przyszłego tunelu pod Świną

Admin

Zestaw przeciwlotniczy ocalony z nurtu Odry

Admin

Już wiadomo kiedy zostanie oddany do użytku wiadukt w Stargardzie

Admin

Budowa drogi ekspresowej S11 na odcinku Koszalin-Bobolice to ważna inwestycja dla regionu

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie