14.4 C
Szczecin
5 lipca 2022
Opinie Ważne Wiadomości

Sondaż dla wPolityce.pl: przekop Mierzei Wiślanej cieszy się poparciem Polaków

O przekopie Mierzei Wiślanej „zdecydowanie pozytywnie” lub „raczej pozytywnie” wypowiedziało się 58 proc. ankietowanych – podał w sobotę portal wPolityce.pl.

Portal wPolityce.pl opublikował w sobotę wyniki badania opinii publicznej, dotyczące oceny inwestycji polegającej na przekopie Mierzei Wiślanej. Badanie przeprowadziła na zlecenie portalu pracownia Social Changes.

„Zdecydowanie pozytywnie lub raczej pozytywnie wypowiada się o niej aż 58 proc. badanych. Krytyczne nastawienie deklaruje zaledwie 17 proc. respondentów. Co czwarty respondent nie ma zdania w tej sprawie” – podał portal wPolityce.pl.

Jak wskazano w publikacji, inwestycję popierają nie tylko wyborcy Zjednoczonej Prawicy (91 proc.), ale także 41 proc. zwolenników Koalicji Obywatelskiej i 53 proc. wyborców Polski 2050.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 3 do 6 czerwca 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1065 osób. 

Źródło/ PAP/ Fot. TVP Info

Related posts

Dera o wyroku TSUE: nie jest tak, że można dowolnie stosować zasadę praworządności

AZ

Zachodniopomorskie/ Więcej klientów z Niemiec na stacjach benzynowych przy granicy

JK

Koszalin/ Radni solidarni z Ukrainą, prezydent miasta zapowiada pomoc dla Iwano-Frankiwska

AZ

Fundusze unijne pomagają domom pomocy społecznej w walce z koronawirusem

Admin

Style Zdrowia Polek i Polaków w województwie zachodniopomorskim

Admin

Zasady udzielania pomocy finansowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych

KM

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie