14.4 C
Szczecin
5 lipca 2022
Miasto Szczecin Nauka Zdrowie

Szczecin/ Ponad 10,7 mln zł dla szpitali klinicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

Ponad 10,7 mln zł trafi do dwóch szpitali klinicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup nowoczesnego robota neurochirurgicznego dla kliniki neurochirurgii dziecięcej.

„Uniwersytet Medyczny nie jest tutaj tylko i wyłącznie sprawą rektora. Jest dobrem wspólnym i gromadzi wokół siebie całą społeczność, która w interesie uniwersytetu lobbuje, przekonuje i dba o niego jak o własny” – powiedział w poniedziałek podczas wizyty na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie minister zdrowia Adam Niedzielski.

PUM otrzymał ponad 10,7 mln zł dofinansowania na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla dwóch szczecińskich szpitali klinicznych – przy ul. Unii Lubelskiej i przy al. Powstańców Wielkopolskich.

„To środki, które z mojej perspektywy dają gwarancję dobrego zainwestowania. To jest dobry ośrodek, właściwy zespół i te pieniądze powinny tutaj trafić” – wskazał minister Niedzielski.

Dotację otrzyma m.in. kierowana przez prof. Leszka Sagana Klinika Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej PUM, która – jak przekazała uczelnia – zostanie wyposażona w robota neurochirurgicznego wraz z ramieniem i nawigacją 3D, mikroskop neurochirurgiczny i endoskop do operacji kręgosłupa.

„Uzyskujemy dziś środki, które poprawią narzędzia pracy naszych wybitnych przedstawicieli dziedziny zabiegowej. Pan prof. Leszek Sagan – uznany autorytet nie tylko w kraju, ale też w Europie i na świecie – wreszcie uzyska narzędzia, które umożliwią jeszcze lepszą pomoc pacjentom nie tylko z naszego regionu, ale i z kraju” – powiedział rektor PUM prof. Bogusław Machaliński.

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki podkreślił, że dofinansowanie dla PUM, to także forma zauważenia i docenienia Pomorza Zachodniego.

Źródło/ PAP/ fot. 24kurier.pl

Related posts

Uwaga podróżujący pociągami. Zmiany w rozkładzie jazdy

Admin

Ponad 100 mln zł dla gmin i powiatów na poprawę stanu dróg lokalnych

Admin

Sasin o fuzji Orlenu i Lotosu: zyski z połączenie będą dużo większe niż straty

AZ

Zachodniopomorskie/ Dwa tiry z pomocą humanitarną dla Ukrainy wyjechały ze Szczecina

AZ

Naukowcy ze Szczecina badają wpływ mutacji SARS-CoV-2 na przebieg zakażenia

Admin

Włączenie medycznego laboratorium diagnostycznego do wykazu laboratoriów COVID

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie