14.4 C
Szczecin
5 lipca 2022
Infrastruktura Powiat Kołobrzeski Wiadomości

Znamy oferty w przetargu na realizację DK11 rondo Janiska – węzeł Kołobrzeg Wschód

W przetargu na budowę drogi krajowej nr 11 na odcinku od ronda Janiska do węzła Kołobrzeg Wschód wpłynęły trzy oferty. Ceny zaproponowane przez wykonawców za realizację zadania wahają się w przedziale od 56,3 do 60,3 mln zł. Najniższą cenę zaoferowała firma PORR. Złożone oferty będą teraz sprawdzane. Droga o długości 1,5 km to ostatni brakujący element układu dróg krajowych w rejonie Kołobrzegu, który umożliwi pojazdom jadącym do portu ominięcie centrum miasta.

Złożone oferty

  • PORR S.A. – 56 327 206,12 zł
  • BUDIMEX S.A. – 58 676 399,01 zł
  • STRABAG Sp. z o.o. – 60 373 983,88 zł

Zakres prac

W ramach inwestycji powstanie nowa, dwujezdniowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Na wykonanie robót, wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 14 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych od 16 grudnia do 15 marca).  

Inwestycja rozpocznie się od ronda Janiska (im. Jerzego Patana), które powstało w ramach budowy obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK11, a zakończy na węźle Kołobrzeg Wschód na drodze ekspresowej S6. Trasa będzie się łączyła również z rondem, które powstało na wysokości ul. Janiska. Na przecięciu z ul. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu, czyli drogą w kierunku m. Budzistowo, powstanie wiadukt w ciągu DK11.   

Na trasie przewidziano również budowę ekranów akustycznych o łącznej długości 732 metrów, w tym na całym odcinku od ronda Janiska aż do zejścia nasypu do poziomu terenu za drogą do Budzistowa. W projekcie przewidziano również wykonanie nasadzeń zieleni na skarpie i przy podstawie nasypu. Dodatkowo ekrany akustyczne mają być obsadzone pnącą się roślinnością. Droga wyposażona zostanie w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD), takie jak bariery ochronne i osłony przeciwolśnieniowe. Zbudowana zostanie także nowa droga rowerowa o długości ok. 850 m.  

Nowe połączenie z portem w Kołobrzegu

Inwestycja połączy węzeł Kołobrzeg Wschód na drodze ekspresowej S6 z oddanym do ruchu trzy lata temu fragmentem obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK11 i zrealizowanym w latach wcześniejszych przez samorząd dojazdem do portu w Kołobrzegu. Budowa drogi wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum Kołobrzegu i usprawni połączenie z portem.  

Źródło/GDDKiA/gov.pl

Related posts

Powiat sławieński: Zlikwidowano dwa nielegalne automaty do gier

Admin

Jedna czwarta prac zaplanowanych przy pogłębieniu toru wodnego do Szczecina już wykonana!

Admin

S10 – najprostsza droga ze Szczecina do Warszawy. Sprawdzamy stan realizacji

AB

Szczecin/ Spacery miejskie w czterech językach

AZ

Chcieli sprawdzić, jak płonie magazyn z butlami z butanem. Jest akt oskarżenia przeciwko trzem podpalaczom

Admin

W Ustroniu Morskim przeszła trąba powietrzna, która porwała kilka domków holenderskich.

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie