16.4 C
Szczecin
26 maja 2022
Kultura Powiat Koszaliński Wiadomości

Koszalin/ 13 pełnometrażowych debiutów fabularnych na 41. Festiwalu „Młodzi i Film”

13 filmów będzie walczyć o Wielkiego Jantara w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych 41. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Festiwal potrwa od 6 do 11 czerwca.

O wynikach selekcji zgłoszonych obrazów do głównego konkursu festiwalowego poinformowała w środę rzeczniczka prasowa 41. KFDF „Młodzi i Film” Anna Serdiukow.

W konkursie pełnometrażowych debiutów pokazanych zostanie 13 filmów: „Anatomia” Oli Jankowskiej, „Piosenki o miłości” Tomasza Habowskiego, „Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę” Michała Krzywickiego, „Wiarołom” Piotra Złotorowicza, „Braty” Marcina Filipowicza, a także „Innych ludzi” Aleksandry Terpińskiej. O Wielkiego Jantara powalczą również: „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” Mateusza Rakowicza, „Sonata” Bartosz Blaschkego, „Holiday” Pawła Ferdka, „Ćmy” Piotra Stasika, „Za duży na bajki” Kristoffera Rusa, „Chrzciny” Jakuba Skocznia oraz „Magdalena” Filipa Gieldona.

41. edycja Festiwalu „Młodzi i Film” odbędzie się w dniach 6-11 czerwca. Formuła tegorocznego wydarzenia będzie poszerzona o Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Dokumentalnych. Jak zaznaczyła Serdiukow, tytuły dokumentów pełnometrażowych oraz krótkich metraży zakwalifikowanych do festiwalowej rywalizacji zostaną ujawnione „w nadchodzących dniach”.

Festiwal „Młodzi i Film” to nie tylko pokazy filmów konkursowych, ale również te pozakonkursowe, w tym: debiuty zagraniczne, retrospektywy, seanse specjalne i przeglądy. Nierozerwalną jego częścią są spotkania „Szczerość za szczerość” z ekipami filmów konkursowych, warsztaty filmowe, panele, konferencje i wystawy. Wstęp na wszystkie wydarzenia otwarte festiwalu jest bezpłatny.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, miasto Koszalin i Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Na laureatów festiwalu poza statuetkami – Jantarami, czekają także nagrody pieniężne, w tym po 20 tys. zł dla reżysera najlepszego pełnometrażowego debiutu fabularnego oraz dokumentalnego, a także po 10 tys. zł dla najlepszej fabuły, dokumentu i animacji w konkursie krótkich metraży.

Historia Festiwalu „Młodzi i Film” sięga 1973 r. Jest najstarszym w Polsce, podczas którego widz ma do czynienia tylko z filmowymi debiutami. Tu swoje produkcje pokazywali m. in.: Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland, Filip Bajon, Dariusz Gajewski, Xawery Żuławski, Katarzyna Rosłaniec, Marcin Wrona, Tomasz Wasilewski i Kuba Czekaj.

Źródło/PAP

Related posts

Koszalin/ Kolejny transport ze wsparciem dla ukraińskiej cywilnej obrony terytorialnej; zbiórka trwa

JK

krzyczał: „Przyszedłem do kuzyna napić się wódki, bo mi wszystko wolno”. Trafi do sądu

Admin

Ponad 20,2 mln osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19

JK

Postępowanie z odpadami dla osób w kwarantannie i izolacji

Admin

Istnieje od dwóch lat. Urodziny 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Admin

Zachodniopomorskie/ Siedem ekomurali ma powstać w regionie w tym roku

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie