16.4 C
Szczecin
26 maja 2022
Opinie Polityka Polska/Świat Wiadomości

Sondaż dla wPolityce.pl: 31 proc. Polaków uważa, że rację ws. rosyjskiego zagrożenia mieli Kaczyńscy

31 proc. badanych uważa, że najwięcej racji w sprawie oceny rosyjskiego zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski w ostatnich kilkunastu latach mieli Lech i Jarosław Kaczyński. 13 proc. wskazało na Donalda Tuska – wynika z sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.

W sobotę portal wPolityce.pl opublikował sondaż, w którym zapytano Polaków, kto miał najwięcej racji w sprawie oceny rosyjskiego zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski w ostatnich kilkunastu latach.

31 proc. badanych wskazało na Lecha i Jarosława Kaczyńskich. 13 proc. uznało, że rację miał Donald Tusk. 7 proc. wybrało odpowiedź „inni politycy”.

Największa grupa – 49 proc. – wybrała odpowiedź „trudno powiedzieć”. „Może to świadczyć, że Polacy przyglądają się sytuacji, i dopiero w najbliższych tygodniach wyciągną wnioski z tego, co się zdarzyło na Ukrainie” – ocenia wPolityce.pl.

Jak podkreśla portal, zaledwie połowa wyborców Koalicji Obywatelskiej jest zdania, że były premier i obecny przewodniczący Platformy Obywatelskiej mieli rację w sprawie zasadniczej kwestii polskiej polityki zagranicznej.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 8 do 11 kwietnia 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1079 osób. 

Źródło/PAP/

Related posts

GOLENIÓW: Sezon rozpoczęty wirtualnie

Admin

Szczecin/ Kwiaty i znicze w rocznicę katastrofy smoleńskiej

AZ

MRiRW chce przeznaczyć 60 mln euro na trwałe zaprzestanie działalności połowowej

AZ

Postępowanie z odpadami dla osób w kwarantannie i izolacji

Admin

PE/ 45 europosłów wezwało do wykorzystania zamrożonych rosyjskich aktywów do odbudowy Ukrainy

JK

IKEA w Szczecinie w końcu otwarta

AB

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie