16.4 C
Szczecin
26 maja 2022
Ważne Wiadomości

Zachodniopomorskie/ Blisko 92 tys. wniosków o wypłatę dodatku osłonowego w ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej

Ponad 57 mln zł dotacji na wypłatę dodatku osłonowego trafiło do zachodniopomorskich samorządów w ramach tarczy antyinflacyjnej. Łącznie na Pomorzu Zachodnim złożono blisko 92 tys. wniosków, najwięcej w Szczecinie.

Najwyższe dofinansowanie trafiło do Szczecina, Stargardu i Drawska Pomorskiego. Łącznie w województwie zachodniopomorskim złożono 91 969 wniosków, najwięcej przez osoby prowadzące jednoosobowe gospodarstwa.

„Środki są już na kontach samorządów. Te osoby, które złożyły wnioski o dofinansowanie, o ten dodatek osłonowy do 31 stycznia, już powinny otrzymać z gmin takie dopłaty – pierwszą transzę” – przekazał podczas konferencji prasowej wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Dodatek osłonowy przysługuje gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym. Przy jednoosobowym gospodarstwie dodatek wynosi 400/500 zł, jeśli jej dochód nie przekroczy 2100 zł. Przy gospodarstwie 2-3 osobowym jest to 600/750 zł, o ile dochód nie przekroczy 1500 zł miesięcznie na osobę. Przy gospodarstwie 4-5 osobowym 850 zł/1062,50 zł, jeśli dochód nie przekroczy 1500 zł miesięcznie na osobę. Natomiast, przy gospodarstwie 6 i więcej osobowym 1150 zł/1437,50 zł, jeśli dochód nie przekroczy 1500 zł miesięcznie na osobę.

Wnioski o dodatek osłonowy można było składać do 31 stycznia 2022 r. wówczas ich wypłata jest realizowana w dwóch ratach do 31 marca i do 2 grudnia. Ci, którzy nie złożyli wniosku w pierwszym terminie nadal mogą to zrobić. Wówczas należy złożyć wniosek do 31 października. W tym przypadku wypłata całego dodatku zostanie zrealizowana do 2 grudnia 2022 r.

Źródło/ PAP/ Fot. ZUW

Related posts

Prezydent: modernizacja i zwiększanie sprawności bojowej armii to testament, który zostawił nam L.Kaczyński

JK

Potężne wysypisko śmieci w końcu zniknie. Police dostały dofinansowanie

Admin

UWAGA: Troska o bezpieczeństwo

Admin

Mateusz Morawiecki: do konsultacji kierujemy projekt obniżki stawki podatku PIT z 17 do 12 proc.

JK

Zachodniopomorskie/ Naukowcy badają przyczynę śmierci ponad 60 jeńców wojennych z obozu na terenie Stargardu

AZ

Gróbarczyk: gotowa jest już koncepcja nowego falochronu w Świnoujściu

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie