4.4 C
Szczecin
26 lutego 2024
Polska/Świat Wiadomości

Paweł Szefernaker: nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy to przede wszystkim doprecyzowanie procedur

Projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy to przede wszystkim doprecyzowanie procedur, które odbywają się na rzecz wsparcia działań pomocowych dla uchodźców wojennych z Ukrainy – poinformował we wtorek wiceszef MSWiA, pełnomocnik rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy Paweł Szefernaker.

We wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy, którego celem jest doprecyzowanie niektórych przepisów. Nowelizacja doprecyzowuje i dostosowuje niektóre przepisy prawa w związku z doświadczeniami wynikającymi z masowego napływu uchodźców wojennych. Projekt – jak wskazywał wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker – ma charakter techniczny.

Na briefingu prasowym po posiedzeniu Rady Ministrów Szefernaker zaznaczył, że przyjęte rozwiązania zostały wypracowane wspólnie z podmiotami, które na co dzień działają w administracji na rzecz wsparcia uchodźców wojennych z Ukrainy.

„Ta dzisiejsza ustawa to przede wszystkim doprecyzowanie procedur, które odbywają się na rzecz wsparcia działań pomocowych dla uchodźców wojennych z Ukrainy. To przepisy z zakresu zdrowia, z zakresu polityki pracy, to także kwestie związane z doprecyzowaniem procedur, które na co dzień są związane z pomocą uchodźcom” – mówił wiceszef MSWiA.

Dodał, że jedną z takich kwestii jeżeli chodzi np. o ochronę zdrowia, która jest uregulowana w tym projekcie ustawy jest kwestia tymczasowego dopuszczenia do wykonywania zawodu lekarza Ukraińców na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy, którzy uciekają przed wojną.

Podkreślił, że rząd jest gotowy na wszelką dyskusję i współpracę z samorządem.

Zaznaczył również, że w kolejnych tygodniach przygotowane zostaną rozwiązania dotyczące systemu edukacji. „Jesteśmy z panem ministrem Przemysławem Czarnkiem w pełnym kontakcie z samorządami. Pan minister ma jutro takie spotkanie także z prezydentami paru miast na temat kwestii związanej z edukacją i tutaj kolejne rozwiązania w przyszłych tygodniach to Beda rozwiązania związane z edukacją” – mówił.

Źródło/ PAP/ Fot. TVP Info

Related posts

Grupa Orlen: terminal w Świnoujściu przyjął 4,4 mln ton LNG, to więcej o 57 proc. rdr

JK

Minister rolnictwa: przeznaczyliśmy 15,4 mld zł na pomoc dla polskich rolników

AZ

Paweł Szefernaker: we wszystkich województwach zostaną uruchomione punkty recepcyjne

JK

Ochotnicy szkolą się u terytorialsów

AZ

„Nikt nie wyobrażał sobie, że podobne barbarzyństwo może się zdarzyć w Europie”

AZ

Fundusze na remont drogi i dla OSP. Rządowe wsparcie dla gminy Będzino

KM

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie