2.4 C
Szczecin
30 listopada 2022
Nauka Powiat Koszaliński

Politechnika Koszalińska zorganizuje zajęcia z zarządzania finansami dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Koszalińska uczelnia jest jedną z dwunastu w kraju, które dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego, zrealizują dla uczniów szkół ponadpodstawowych zajęcia z zarządzania finansami osobistymi. Warsztaty rozpoczną się w styczniu i potrwają do kwietnia.

Koordynatorem projektu jest dr Agnieszka Strzelecka: – W ostatnim czasie tematyka zarządzania finansami osobistymi nabiera znaczenia. Podkreśla się wagę racjonalnego gospodarowania budżetem domowym. Młodzi ludzie, do których skierowany jest ten projekt, w niedalekiej przyszłości założą rodziny. Dlatego wierzę, że zainteresujemy ich zarządzaniem finansami i planowaniem oszczędności. Chcemy uświadomić im wagę podejmowanych decyzji i ich konsekwencji w przyszłości.

Ekonomistka dodała, że podczas zajęć wykorzystywane będą nowoczesne metody: – Rozważamy zastosowanie aplikacji „Moje finanse” czy „NBP Portfel”. Uczniowie będą analizować różne sytuacje życiowe, podejmować decyzje dotyczące ubezpieczenia czy inwestycji.

Ponadto będą analizować sceny z filmów – np. amerykańskiej komedii „Trading places”, brytyjskiego filmu biograficznego „Rogue trader”, czy dramatu „Margin call” – i tłumaczyć je na język ekonomiczny.

W warsztatach wezmą udział uczniowie z Koszalina i okolicznych miejscowości ze szkół, z którymi Politechnika Koszalińska zawarła umowy o współpracy.

Cykl warsztatów oraz konkursy edukacyjne poprowadzą wykładowcy z Wydziału Nauk Ekonomicznych.

Źródło/ prk24.pl/ Fot. pomaturze.pl

Related posts

Od 2018 r. PUM dostał miliard złotych rządowego dofinansowania

JK

Koszalin wystąpi do MSWiA z wnioskiem o rozszerzeniem granic

AZ

Ponad 100 paczek trafiło do najbardziej potrzebujących mieszkańców Koszalina

AZ

Nauka, gry, rozwój zainteresowań? Dzieci z gminy Sianów już wiedzą, jak wykorzystają nowe komputery

JK

Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego czyli nowe szlaki rowerowe

Admin

Koszalin/ Z okazji 103. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego uczczono pamięć powstańców

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie