7.9 C
Szczecin
7 października 2022
Miasto Szczecin Wiadomości

Szczecin/ 430 paczek trafiło do osób samotnych, ubogich i bezdomnych

430 paczek z żywnością rozdano we wtorek osobom samotnym, ubogim i bezdomnym. W poprzednich latach uczestniczyli oni w spotkaniu wigilijnym, w tym roku jest to niemożliwe z powodu obostrzeń sanitarnych.

„Pandemia ogranicza nasze możliwości. Nie możemy przygotować stołu, zrobić cudownej dekoracji, zagrać muzyki, ale wciąż możemy im pomóc. Bardzo dbamy o to, aby nigdy nie zapomnieć o tym, którym nie powiodło się w życiu” – powiedział we wtorek w rozmowie z PAP współorganizator akcji, dyrektor Domu Kultury „Słowianin” Jacek Janiak.

Jak dodał: „Bez pomocy sponsorów i instytucji nie udałoby nam się tego zrobić. Każdemu jest dzisiaj trudno, ale cieszę się, że potrafią wysupłać tzw. zaskórniaki i nas wesprzeć”.

W poprzednich latach wigilia dla osób samotnych, bezdomnych i ubogich odbywała się m.in. w Domu Kultury „Słowianin”, który aktualnie jest przebudowywany. Ze względu na pandemię jej uczestnicy otrzymali w tym roku gotowe paczki, które zawierały artykuły spożywcze.

„Czekam z niecierpliwością, aż to wszystko wróci. Kiedy znowu będzie pachniał smażony karp, ciasto świąteczne i będziemy mogli przeżyć najpiękniejsze chwile, kiedy ci bezdomni podchodzą do siebie i mówią +życzmy sobie tylko, żebyśmy wytrwali do następnego spotkania+” – powiedział Janiak

Zaapelował do mieszkańców Szczecina, by w wigilijny wieczór pamiętali o wolnym miejscu przy stole. Zaznaczył, że „ten symbol nie jest pusty, jest to takie miejsce, że gdy ktoś się zabłąka, to trzeba mu pomóc”.

W tym roku dla potrzebujących przygotowano 430 paczek z żywnością. Średnia waga każdej z nich to około 7 kg.

Źródło/PAP/fot.radioszczecin.pl

Related posts

Zachodniopomorskie/ Jedna oferta w przetargu na zakup energii dla Koszalina

AZ

Wybory prezydenckie 2020. Seniorzy, kobiety w ciąży głosują bez kolejki

Admin

10 jednostek OSP włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego

KM

Nie ma już Nabrzeża Rosyjskiego w Szczecinie

AZ

Zachodniopomorskie jednym z liderów w Polsce, jeśli o chodzi o liczbę szczepień

Admin

Zachodniopomorskie/ Zginęła kobieta potrącona przez autobus w Mierzynie

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie