7.9 C
Szczecin
7 października 2022
Polityka Wiadomości

UE/ Zachodniopomorski Poseł do PE Joachim Brudziński zabrał głos podczas dzisiejszej debaty w Parlamencie Europejskim

Debata w Parlamencie Europejskim o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej jest wykorzystywana przez niektórych europosłów jako pretekst, by znów atakować rząd Polski – oświadczył w środę w PE europoseł PiS Joachim Brudziński.

„Z przykrością należy odnotować, że ta niezwykle ważna debata z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli całej Unii Europejskiej znowu posłużyła, przynajmniej w wystąpieniach niektórych z państwa, jako pretekst do ataku na rząd (Polski). Z ogromną przykrością odnotowuję, że szef największej frakcji w PE, pan Manfred Weber, po raz kolejny atakuje polski rząd” – mówił Brudziński podczas debaty pt. „Eskalacja kryzysu humanitarnego na granicy unijno-białoruskiej, w szczególności w Polsce”.

„Przegłosowaliście dzisiaj jako większość lewicowa, że będziemy dyskutować o sytuacji humanitarnej na granicy polsko-białoruskiej. Kiedyś przegłosowaliście że ślimak to ryba, że marchewka to owoc. Możecie przegłosować, że nie ma płci, że mama to tata, a tata to mama, tylko co to ma wspólnego ze zdrowym rozsądkiem?” – pytał retorycznie były szef MSWiA RP.

„Ta sytuacja, która dzisiaj dotyka całą Unię Europejską jest hybrydową wojną wymierzoną przez zbrodniczy reżim Łukaszenki i jego protektora z Moskwy w bezpieczeństwo całej UE” – ocenił polityk.

Ostrzegł również, że jeśli Europa będzie wciąż wysyłać sygnały mieszkańcom Sahelu i Bliskiego Wschodu o swojej otwartości, to czeka nas powtórka z kryzysu migracyjnego w 2015 r.

„Ci wszyscy, którzy z tej mównicy mówią, że powinniśmy otworzyć granice, zaopiekować się tymi nieszczęśnikami tak naprawdę napędzają kasę, tym którzy organizują przemyt (ludzi). Dzisiaj wpływy z organizacji nielegalnej imigracji są większe niż wpływy z handlu bronią czy narkotykami” – skonkludował Brudziński.

Źródło/ PAP/ Fot. TVP Info

Related posts

Europoseł Joachim Brudziński: Polska jeśli chodzi o transparentność wydatkowania środków unijnych jest na szczycie

JK

Problem rozwiązany. Od przyszłego tygodnia pomoc doraźna będzie udzielana w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie

AZ

Sejm/ Komisja za senacką uchwałą ws. zmiany ustawy o bezpieczeństwie morskim

AZ

Symboliczne uruchomienie przesyłu w gazociągu Baltic Pipe – we wtorek

AZ

Choszczno: Dzikie zwierzęta w mieście

Admin

Zachodniopomorskie/ Dodatkowy sprzęt dla jednostek OSP w powiatach drawskim i świdwińskim

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie