7.9 C
Szczecin
7 października 2022
Biznes Kultura Miasto Szczecin

Szczecin: Pierwszy Festiwal Wina Pomorza Zachodniego – od soboty

Dziewięć winnic z regionu zaprezentuje swoje produkty podczas pierwszego Festiwalu Wina Pomorza Zachodniego. To popularyzacja kultury winiarskiej oraz lokalnych wyrobów kulinarnych. Festiwal rozpocznie się w sobotę.

„Nie chcemy, żeby Pomorze Zachodnie kojarzyło się z tylko z tym co się dzieje nad Morzem Bałtyckim. Chcemy zachęcić turystów, aby odwiedzali winnice, które są w różnych częściach naszego regionu” – powiedziała w środę członkini zarządu województwa zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.

Podczas festiwalu będzie można wziąć udział m.in. w spotkaniach ze specjalistami w dziedzinie winiarstwa, czy spróbować lokalnych produktów. W programie zaplanowano też koncerty i konkursy z nagrodami.

„Od dekady produkcja wina na Pomorzu Zachodnim krok po kroczku coraz bardziej się rozwija. Mamy winnice, które produkują naprawdę świetne wino i robią to z pasją” – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W regionie działa też Stowarzyszenia Winnice Pomorza Zachodniego, które zrzesza obecnie 16 producentów.

„Szeregi stowarzyszenia zasilają również sommelierzy, edukatorzy winiarscy, blogerzy winiarscy, ale również przedstawiciele świata nauki” – powiedziała członkini Stowarzyszenia Winnice Pomorza Zachodniego Marta Sidorkiewicz.

Festiwal Wina Pomorza Zachodniego odbędzie się na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie 6 i 7 listopada. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej zamek.szczecin.pl

Źródło/ PAP/ Fot. Pixabay

Related posts

75.rocznica zakończenia działań wojennych na Ziemi Reskiej 04.03.2020

Admin

Zachodniopomorskie/ Goleniów szuka wolontariuszy do pomocy uchodźcom

AZ

Ćwiczenia Azymut 21

Admin

Kolejne środki dla żłobków

JJ

Świnoujście: przygotowania do wydobycia bomby lotniczej Tallboy

Admin

Mniej zachorowań, więcej zaszczepionych

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie