16.3 C
Szczecin
26 maja 2022
Powiat Policki Praca

Współpraca starostwa i Grupy Azoty Polyolefins przy specjalistycznym szkoleniu

Kilkuset przyszłych pracowników budowanej fabryki polimerów przejdzie specjalistyczne szkolenie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Policach.

Nauka na kilkudziesięciu kierunkach rozpocznie się już za kilka tygodni i potrwa co najmniej
do grudnia 2022 roku. Umowę w tej sprawie Starostwo Powiatowe i Grupa Azoty Polyolefins zawarły w piątek w Policach.

– Na początku działalności będziemy potrzebowali przede wszystkim elektryków z uprawnieniami – mówi Wojciech Blew z Grupy Azoty Polyolefins. – Będzie zamontowanych prawie 18 tysięcy punktów pomiarowych, będzie zamontowanych ponad 120 silników elektrycznych o mocy od kilku kilowatów aż do 31 megawatów. Do obsługi tego potrzebujemy ludzi wykształconych i z uprawnieniami do tego, żeby móc tym kierować.

Nie tylko przyszli elektrycy z uprawnieniami, ale także przyszli operatorzy dźwigów czy też suwnic mogą się do nas zgłaszać – mówi Beata Chmielewska ze Starostwa Powiatowego w
Policach. – Mówimy o kilkudziesięciu propozycjach i będę to podkreślać, w zależności od zapotrzebowania, zarówno spółki, jak i osób, które będą się zgłaszały. Zbieramy zapotrzebowanie, zarówno ze strony mieszkańców, jak i ze strony pracodawcy.

Wszystkie kursy zawodowe są bezpłatne. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego mieści się przy ulicy Korczaka 5 w Policach.

źródło/ fot. Radio Szczecin

Related posts

Urządzenie do produkcji polipropylenu już w Policach. Postępy w budowie fabryki

Admin

Nielegalne przekroczenie granicy w Buku

Admin

Potężne wysypisko śmieci w końcu zniknie. Police dostały dofinansowanie

Admin

Burmistrz Drawska wydał kolejny komunikat

Admin

Ogłoszenie naboru na pożyczkę dla mikroprzedsiębiorstw

Admin

Dyrektorzy szkół spotkali się online ze starostą

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie