5.4 C
Szczecin
19 kwietnia 2024
CBA
Miasto Szczecin Wiadomości

CBA kieruje zawiadomienia do prokuratury ws. nieprawidłowości szczecińskiej spalarni

CBA kieruje zawiadomienie do prokuratury w sprawie nieprawidłowości w szczecińskiej spalarni odpadów. Zakończyła się kontrola w szczecińskiej spółce Zakład Unieszkodliwiana Odpadów.

Funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do miejskiej spółki w sierpniu ubiegłego roku. O zakresie kontroli mówił wtedy Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA.

– Kontrola dotyczy rozporządzania mieniem publicznym przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w zakresie skorzystania przez niego z gwarancji należytego wykonania kontraktu pn. „Budowa Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów (ZTUO) dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego” oraz w zakresie porozumienia z 24 czerwca 2015 roku zawartego pomiędzy Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie a Korporacją Budowlaną Doraco – mówił Brodowski.

Kontrola miała trwać do listopada ubiegłego roku, ale w związku z szeregiem nieprawidłowości, jakie wykryli funkcjonariusze CBA, została przedłużona. W wyniku wniosków pokontrolnych, Centralne Biuro Antykorupcyjne kieruje zawiadomienie do właściwej prokuratury w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa.

Zakład Unieszkodliwiana Odpadów zaczął działać pod koniec 2017 roku z dwuletnim opóźnieniem i kosztował 740 milionów złotych. To o 75 milionów więcej, niż zakładała pierwotna umowa.

Źródło: Radio Szczecin Fot. CBA

Related posts

Świnoujście/ Ruszą pracę na terenie byłej Stoczni Remontowej „Gryfia”, gdzie ma powstać terminal instalacyjny

JK

Zachodniopomorskie/ Poprawia się dostępność testów na grypę, covid i RSV

JK

Nowa droga w Chociwlu

AZ

Koszalin/ Szpital wojewódzki przywraca porody rodzinne od 1 czerwca

AZ

Goście „Kawiarenki politycznej” o możliwościach obronnych polskiej armii

AZ

Śpiewak z Chin zwycięzcą 23 Wielkiego Turnieju Tenorów

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie