16.4 C
Szczecin
26 maja 2022
Prezes portu lotniczego
Infrastruktura Polityka Powiat Goleniowski Praca

Prezes portu lotniczego – procedury zadziałały

Sztab zebrał się w goleniowskim starostwie o godzinie 11.OO.(piszemy o tym osobno w materiale obok). Zebranym tam na zaproszenie starosty burmistrzom, wójtom, szefom służb mundurowych i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców, prezes spółki „Port Lotniczy Szczecin-Goleniów” Maciej Dziadosz zrelacjonował przebieg zdarzeń z minionego wieczora i nocy.

Wczoraj bowiem służby lotniskowe otrzymały anonimową informację telefoniczną, że lotem linii Ryanair z Londynu podróżuje wraz z ok. 180 pasażerami młoda kobieta z objawami koronawiorusa, która miała rzekomo kontakt z osobami zarażonymi i chce to ukryć. Na pokładzie samolotu została ona odizolowana już w trakcie lotu.

Po wylądowaniu w Goleniowie została wyprowadzona z samolotu, wstępnie przebadana i przewieziona do Szpitala w Szczecinie. Pozostali pasażerowie przebywali w tym czasie w samolocie. Pięciu pasażerów mogących mieć z nią kontakt podczas lotu, po paru godzinach pobytu w odizolowanym miejscu na terenie lotniska, przewieziono na kwarantannę do Wałcza.

Pozostali, po wypełnieniu odpowiednich kart identyfikacyjnych rozjechali się do domów bez objawów choroby. Po zdezynfekowaniu samolot odbył z pasażerami normalny lot powrotny do Londynu – jednak z parogodzinnym opóźnieniem. ”Spółka, która kieruję jest podmiotem prywatnym. Nasi pracownicy są przygotowani na tego typu sytuacje i swoje zadanie wypełnili.

Natomiast pracujące na lotnisku służby państwowe zrobiły to co do ich kompetencji należy. Moim zdaniem procedury na lotnisku zadziałały w tym przypadku wzorcowo – powiedział nam prezes Dziadosz. Jak nam powiedział jedyne kłopoty były z ustaleniem miejsca kwarantanny i przewozu tam piątki pasażerów, co leżało w gestii wojewódzkiego sztabu zarządzania kryzysowego.

Źródło: https://goleniowska.com/rezes-portu-lotniczego-procedury-zadzialaly/

Related posts

Droga powiatowa między Grzędzicami a miejscowością Lipnik zamknięta

Admin

Dodatkowe 250 tys. zł dla szpitala

Admin

Dera o wyroku TSUE: nie jest tak, że można dowolnie stosować zasadę praworządności

AZ

Koszalin/ Przewodniczący rady miejskiej Jan Kuriata prawomocnie wykluczony z PO

AZ

Poseł: Polski Ład wyrównuje zaniedbania i napędza gospodarkę ale…

AZ

Gróbarczyk: przeładunki w polskich portach wzrosły o 9 proc. do 113 mln ton

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie